ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Nie Zwróci Się - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nie Zwróci Się

#1 Użytkownik jest niedostępny   ProkoN 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 15
  • Dołączył: 17-maja 11

Napisany 17 maja 2011 - 04:56

Uważam że kolektory słoneczne się nie zwracają. Ile ja prądu latem zużyję grzałką, ile lat ten kolektor sie będzie zwracał. Niw ma szans w mojej opinii. Chętnie poznam opinie ludzi z forum czy jet inna.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 17 maja 2011 - 09:46

Przy obecnych możliwościach pozyskania różnego rodzaju dopłat i dotacji inwestycja w kolektory słoneczne może zwrócić się już nawet po 2 latach. Takie pozyskanie energii jest tez bardzo ważne dla naszej planety (którą obecnie rujnujemy).
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   ProkoN 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 15
  • Dołączył: 17-maja 11

Napisany 18 maja 2011 - 07:53

Dlaczego uważasz, że rujnujemy ziemię. Po prostu czerpiemy pełnymi garściami zgodnie z ludzką naturą.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Wartko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 8
  • Dołączył: 27-maja 11

Napisany 27 maja 2011 - 11:45

Żeby wyjąć trzeba najpierw włożyć a my tylko wyjmujemy.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   ProkoN 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 15
  • Dołączył: 17-maja 11

Napisany 28 maja 2011 - 03:10

Sorry ale ziemia ma zasoby, które my eksploatujemy, to jest moim zdaniem naturalne, całe te ekologiczne straszenie nie robi na mnie wrażenia. Tak samo uważam, że ropy nie zabraknie ale wmawia się nam to aby uzasadnić ciągły wzrost cen paliwa.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Silvia 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 05-grudnia 16

Napisany 05 grudnia 2016 - 02:45

myślę że zwrot zależy od tego jaką dostaniemy dopłatę, na jakim terenie mieszkamy (nasłonecznienie) i jaką dobrą instalację będziemy mieli
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 19 grudnia 2016 - 04:07

Zobacz postWartko, o 27 maja 2011 - 11:45 , powiedział:

Żeby wyjąć trzeba najpierw włożyć a my tylko wyjmujemy.


dlatego energia słoneczna jest ok, bo jej nie 'wyjmujemy', jest odnawialna, wiec trzeba czerpać ile się da zamiast ekslorowaś chociaż by takie zasoby jak węgiel.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Energetyk 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 20-kwietnia 17

Napisany 23 kwietnia 2017 - 09:14

Wszystko zależy od dofinansowania. Bez dofinansowania bym się nie porywał na solary, jedynie przy bardzo dużym dofinansowaniu. Zdecydowanie lepszym i mniej problematycznym rozwiązaniem jest instalacja paneli fotowoltaicznych, które możemy wykorzystać do podgrzewania wody (przy okazji, za pomocą grzałki).


Zgadzam się z zakładającym temat, BEZ DOFINANSOWANIA kolektory słoneczne się nie opłacają i nie zwrócą.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 02 sierpnia 2017 - 06:41

powiem więce - obecnie znaleźć dotację na kolektory graniczy z cudem. jedynie fotowoltaika
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   grzeszczak 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 20-marca 18

Napisany 20 marca 2018 - 02:47

na fotowoltanike nie powinieneś mieć chyba poważniejszych kłopotów z otrzymaniem dotacji
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 05 kwietnia 2018 - 08:53

Programem dofinansowania odnawialnych źródeł energii zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Warszawie. Jeśli jest się więc mieszkańcem województwa mazowieckiego, to można liczyć na sfinansowanie instalacji systemów fotowoltaicznych, a mianowicie ich zakupu i montażu.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   Bellic 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 22-marca 17

Napisany 06 kwietnia 2018 - 12:20

Myślę, że o ewentualne dopłaty można zwrócić się nawet do producentów, czy firm zajmujących się montażem różnych instalacji fotowoltaicznych, czy przydomowych systemów solarnych. Ja miałem okazję współpracować z firmą Solar-Tech (http://solar-tech.pl/), która nie tylko doradziła, którą instalację najlepiej byłoby wybrać, ale i zajęła się montażem, jak i pomogła przy dotacjach. Takie systemy jak najbardziej zwracają się z biegiem czasu, a do tego są jak najbardziej w porządku dla środowiska.

;)
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 05 czerwca 2018 - 11:05

to prawda. producenci pomp ciepła bardzo często pomagają w uzyskaniu doracji. dodatkowo jeśli zleci się pakietowo dobór, instalację pompy i górnego źródła ogrzewania, a także uruchomienie systemu, to często można liczyć na dobre rabaty
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie