ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Kominek - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Kominek

#1 Użytkownik jest niedostępny   Piotrus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 21-listopada 10

Napisany 21 listopada 2010 - 03:24

Cześć. Jaki kominek mam kupić żeby ogrzewać dom przez grzejniki ?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 21 listopada 2010 - 05:35

Sprawą oczywista jest, że musi to być wkład z płaszczem wodnym.
Najlepsze wrażenie zrobił na mnie ostatnio wkład Lechma z szyba panoramiczną. Uważam iż nie ma porównania między takim wkładem a supermarketowymi wynalazkami za 1500 czy 2000zł. Nie ma cudów. Kominek za mniej niż połowę ceny musi być wykonany z dużo gorszej i dużo, dużo cieńszej stali.
Wybór należy jednak do Ciebie. Dobrym stosunkiem jakości do ceny charakteryzują sie też wyroby firmy Kratki.
Jaki masz metraż do wygrzania? Czy instalacja c.o. jest nowa i czy mieszkanie jest ocieplone?

Ten post był edytowany przez maximus dnia: 21 listopada 2010 - 05:36

0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Piotrus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 21-listopada 10

Napisany 21 listopada 2010 - 10:29

Dzięki za szybką odp. Zakupu w markecie nawet nie brałem pod uwagę. Do ogrzania mam 120 m2 nowego, bardzo dobrze ocieplonego domu. Firmę Lechma już znałem i byłem na ich stronie. Ale o firmie kratki nie miałem pojęcia. Nazwa maxymalnie myląca. Jutro przejże ich ofertę.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 22 listopada 2010 - 04:42

Na 120m2 15kW powinno wystarczyć.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Piotrus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 21-listopada 10

Napisany 23 listopada 2010 - 09:24

Jeszcze się ostatecznie nie zdecydowałem na kominek. Zastanawiam się co jest mocniejsze piec o mocy 16 czy kominek 18 kW.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 listopada 2010 - 08:40

Kominek ma większą moc, ale będzie wymagał poświęcenia większej ilości czasu na obsługę (częściej będziesz uzupełniał paliwo). Oprócz tego trzeba się liczyć również z tym iż oprócz wspaniałych doświadczeń wizualnych związanych z posiadaniem kominka w domu eksploatacja takiego urządzenia wiąże się np. z powstawaniem wewnątrz pomieszczeń większej ilości kurzu.
Uważam jednak iż ostateczny efekt przyćmiewa wszelkie małe ułomności wynikające z posiadania kominka.
Na kocioł c.o. musisz posiadać osobne wydzielone pomieszczenie najlepiej dobrze wentylowane. Nie zawsze jest taka możliwość.

Ten post był edytowany przez maximus dnia: 24 listopada 2010 - 08:41

0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 29 listopada 2010 - 12:31

Jeżeli masz dostęp do sezonowanego drewna w dobrej cenie wtedy kominek to bardzo ciekawa opcja. Kominnekke wodny świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie instalacji z kotłem gazowym. Jako jedyne źródlo ciepła nie polecam ze względu na konieczność częstej obsługi. Z drugiej strony ten przyjemny klimat ...
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Patrykk77 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 13-lipca 13

Napisany 13 lipca 2013 - 04:00

Witam.
Ja długo zastanawiałem się jaki kominek wybrać.
Na szczęście w końcu znalazłem.
Co prawda, nie jest to typowy kominek ogrzewający mieszkanie, ale jest niezwykle nowoczesny i emituje przyjemne ciepło w chłodniejsze dni.
Czy ktoś z Państwa ma może taki kominek, lub w podobnym stylu . Jeśli tak, to w jaki sposób najlepiej je czyścić? Czy są jakieś specjalne produkty?
Pozdrawiam
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Katharsis 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 04-lutego 14

Napisany 04 lutego 2014 - 11:17

Zależy jeszcze od tego jaka jest powierzchnia jaką chcesz ogrzać.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   Mareczek90 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 23-lipca 14

Napisany 23 lipca 2014 - 10:25

A nie myślałeś żeby zdecydować sie na kominek z takim wkładem jak Arysto ? Moim zdaniem jest to dość solidnie wykonane i warto było by się zastanowić.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   BHRes 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 17-września 15

Napisany 17 września 2015 - 10:21

Jeżeli zdecydujesz się na ogrzewanie domu za pomocą kominka to nie zapomnij o dobrej wentylacji. W innym wypadku z pokoju, w którym będzie stał możesz uzyskać efekt "kotłowni", a tego na pewno nie chcesz? Kominki bardzo dobrze się prezentują, więc generalnie pomysł jest bardzo dobry. Warto jednak pomyśleć o wszystkim.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   aleksander07 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 04-lipca 16

Napisany 04 lipca 2016 - 02:46

nie tylko kotłowni efekt, ale przede wszystkim zanieczyszczone powietrze i brudne ściany z sufitem po czasie.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 12 grudnia 2017 - 09:47

Zobacz postmaximus, o 21 listopada 2010 - 05:35 , powiedział:

Sprawą oczywista jest, że musi to być wkład z płaszczem wodnym.


Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w Waszym domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci. Kolejnym błędem jest myślenie, że kominek z płaszczem wodnym będzie ogrzewał dom w "sytuacjach awaryjnych". Jedyną sytuacją awaryjną przy zastosowaniu pompy ciepła może być brak prądu. Należy sobie uświadomić, że podczas braku prądu nie wolno (ze względów bezpieczeństwa) w ogóle używać kominka z płaszczem wodnym. Bez prądu pompa obiegowa przekazująca energię z kominka do CO (lub CWU) nie działa. W takiej sytuacji nie ma żadnej możliwości ogrzewania budynku, może także dojść do uszkodzenia płaszcza wodnego, co jest bardzo niebezpieczne. Najprostszą metodą zabezpieczenia się przed brakiem prądu jest agregat prądotwórczy podtrzymujący pracę pompy ciepła oraz pomp obiegowych. Instalacja zwykłego kominka (oddającego ciepło przez konwekcję) okaże się także dobrym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych.
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   grzeszczak 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 20-marca 18

Napisany 20 marca 2018 - 02:37

Kominek z płaszczem wodnym jest dobrą opcją, sam posiadam i jestem zadowolony z decycji jaką podjałem, polecam tak jak kolega wyżej
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 05 kwietnia 2018 - 08:58

Kominek z płaszczem wodnym będzie bardzo dobrą inwestycją tylko w przypadku codziennego użytkowania go do ogrzewania budynku. Jeżeli w Waszym domu kominek będzie użytkowany średnio raz w tygodniu, to płaszcz wodny okaże się tylko problematycznym kaprysem, który nigdy się nie zwróci.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie