ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Pompa Powietrze-Woda - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pompa Powietrze-Woda

#1 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 21 listopada 2010 - 06:06

Witam
Czytałem niedawno na stronie pewnego producenta pomp ciepła o dość prostym układzie który polega na odzysku ciepła z powietrza i przekazaniu go wodzie.
Ciekawi mnie czy ktoś z forumowiczów użytkuje takie urządzenie lub chociaż widział jak to działa. Pytam ponieważ uważam iż jest to ciekawa alternatywa do kolektorów słonecznych, zwłaszcza biorąc pod uwagę nasz klimat.
W niedalekiej przyszłości chciałbym taniej i przede wszystkim łatwiej pozyskać ciepłą wodę. Wiem, że koszt nie jest niski, ale za wygodę trzeba płacić a mnie na to stać więc jestem ciekaw czy warto brnąć w to dalej czy też może przerzucić się na gazowego junkersa w okresie letnim.
Na dzień dzisiejszy użytkuję kocioł z podajnikiem ślimakowym i jest to już duży postęp w stosunku do zwykłego kotła zasypowego. Człowiek dąży jednak ciągle do czegoś nowego - stąd moje pytanie.

Pozdrawiam
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 21 lipca 2011 - 07:22

Pompa ciepła typu powietrze woda do ogrzewania tylko CWU to koszt przeciętnego solara ok.9500 netto katalog dużo prostszy montaż i dodatkowe korzyści bo można wykorzystac zimne powietrze w lecie pompa posiada zasobnik 200-270 litrów i dodatkową wężownicę do podlączenia innego źródła ciepła koszt wyprodukowania wody na czteroosobową rodzinę to mniej niż 1 zł na dobę więc solar odchodzi do lamusa dodatkowe plusy to nie potrzebujemy słońca wystarczy tylko temperatura powietrza większa niż minus 5 stopni. Pracują bezawaryjnie montowane przezemnie jedna od 3 lat kolejne dwie od 2 lat w tym roku też dwie. POZDRAWIAM
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie