ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Defro Optima - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Defro Optima

#1 Użytkownik jest niedostępny   Akant 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 30-maja 11

Napisany 30 maja 2011 - 01:35

W zeszłym roku nastawiłem się na zakup kotła Defro Optima 20 kw. Teraz przyszło do zakupu ale widzę, że bardzo podrożał. Nie stać mnie na taki wydatek, tym bardziej, że to tylko zwykły śmieciuszek. Czy możecie podać mi jakiś zamiennik od innego producenta ale tańszy ?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 31 maja 2011 - 12:37

Faktycznie od zeszłego maja miały miejsce spore podwyżki Defro. Nigdy nie były to tanie kotły ale teraz ich ceny mogą już zachamować popyt. Myślę, że my jako klienci sami odpowiemy jak dużo jesteśmy w stanie zapłacić za było nie było piec na węgiel.

Oczywiście nie polecam zakupu taniego kotła, jakość wykonania, materiał, pełna gwarancja są bardzo ważne. Poszedłbym w kierunku sprawdzonych kotłów takich jak:

Ogniwo S6WC
Zębiec KWK
Zębiec KWP
Sas NWG
Cichwicz Ultima Q Plus

jest w czym wyebierać. Zapoznaj się z powyższymi kotłami (tylko 2 z nich mają pionowe odprowadzenie spalin jak Defro Optima - rozwiązanie, którego nie polecam) i pytaj śmiało o szczegóły.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 31 maja 2011 - 08:00

No to ja dołożę do tego spisu model Zębca KWKD który jest pewnego rodzaju kompromisem. Jest to kocioł dolnego spalania a kanały dymne ma ułożone w poziomie nad paleniskiem - ułatwia to zdecydowanie czyszczenie kotła.
Kocioł ten ma również praktyczną ręczną zasuwę która w pozycji zmkniętej wymusza obieg spalin z tyłu kotła. Przy rozpalaniu można ją otworzyć dzięki czemu spaliny są przez krótka chwilę wysysane krótszą drogą do komina.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie