ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Atmos Czy Attack - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Atmos Czy Attack

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tomcio 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 30-maja 11

Napisany 30 maja 2011 - 10:26

Cześć, witam Was forumowicze. Do napisania tego postu zmusiła mnie sytuacja. Widzę, że nie jestem sam. Czas na wymianę kotła i całej instalacji grzewczej. Chcę palić drewnem. Mam dostęp do drewna, sam sobie je wysezonuję. Chciałbym zainstalować kocioł zgazowujący drewno. Nie ma zbyt dużego wyboru i po analizie na placu boju pozostały 2 firmy Attack ze Słowacji i czeski Atmos. O Atmosie znalazłem więcej informacji lecz Attack jakby był z nieco wyższej półki. Mam jeszcze 3 miesiące na decyzję. Czy mogę liczyć na jakieś opinie, może doświadczenia z powyższymi kotłami.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 31 maja 2011 - 12:40

Faktycznie Atmos jest bardziej znany na naszym rynku. Attack ma kotły nowocześniejsze o szerszym wyborze automatyki. Trudno jednak zawyrokować gdyż ogólnie temat zgazowania drewna (czy nawet węgla jak w niektórych modelach Atmosa) jest u nas mało opisany. Popytaj o gwarancję i serwis w Twoim rejonie i tym się kieruj.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Tomcio 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 30-maja 11

Napisany 06 czerwca 2011 - 10:20

Wiedzieliście, że Attack robi też kotły gazowe ?
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 06 czerwca 2011 - 11:43

Produkuje także zbiorniki akumulacyjne, zestawy solarne i inne artykuły grzewcze. Nie są to jednak produkty niskobudżetowe więc szczególnej popularności na naszym rynku im nie wróżę.

My zawsze szukamy "wysokiej jakości za rozsądna cenę" co w praktyce oznacza kotły gazowe po 1600 - 1800 zł, na paliwa stale po 2500 zł i zestawy solarne próżniowe po 5 tys złotych. Gdzie jakość zaczyna się odpowiednio od 3000 zł, 3500 zł i minimum 7500 zł.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 09 czerwca 2011 - 09:10

Taka już jest nasza polska mentalność.
Jeśli chodzi o wybór kotła do zgazowywania to sądzę zę zarówno Atmos jak i Attack charakteryzują się bardzo wysoką, zbliżoną jakością.
Jeśli uda Ci się dobrze wysezonować drewno to każdy z tych kołów posłuży długie lata. O problemach z serwisem nikt narazie nic nie pisał więc chyba wszystko w tej kwestii jest w porządku.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 09 czerwca 2011 - 11:39

W przypadku kotła tego typu (zagzowujące drewno) warto dodać, że bardzo ważny jest jego montaż. Laddomat, zbiornik akumulacyjny to właściwy kierunek. Bardzo ważne jest zapewnienie temperatury powrotu kotła na poziomie 65 stopni celsjusza.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie