ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Klimosz Ling Duo - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Klimosz Ling Duo Czy to dobry wybór ?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Agamemnon 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 23-listopada 10

Napisany 23 listopada 2010 - 09:31

W zasadzie juz sie zdecydowalem na kociolek Klimosz Ling Duo. Jednak wczoraj instalator przekonywal mnie, ze sprzeda mi Defro Duo tylko troche drozej. Ma on podobno dotykowy sterownik i jest ladniejszy (dla mnie bez znaczenia). Dac sie przekonac czy obstawac przy swoim ?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 listopada 2010 - 08:55

Z tych dwóch wybrałbym Klimosza. Z tego co mi wiadomo sterownik w Defro nie obsługuje np. siłowników zaworów mieszających, a sterownik z kotła Ling Duo (economic premium) może sterować dwoma siłownikami. Do Defro trzeba dokupować dodatkowe moduły co podroży koszt kotła. Sterownik w Klimoszu ma możliwość pracy z algorytmem PiD i jest wyposażony w czujnik pogodowy.
Poza tym uważam iż Klimosz wykonuje kotły już na pierwszy rzut oka solidniejsze i lepiej zaizolowane termicznie niż produkty Defro.
Taka jest moja opinia, ale poczekajmy aż wypowiedzą się użytkownicy tych kotłów.
Pozdrawiam
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 25 listopada 2010 - 11:47

Za Klimoszem przemawia fakt, że to oni są pomysłodawcą kotłów Duo. Inne kotły Duo to ich mniej lub bardziej udane kopie. Stal 8 mm, sterownik z pogodówką i obługą 2 mieszaczy w cenie. Raczej wybrałbym Klimosza.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Borek 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 22-maja 11

Napisany 22 maja 2011 - 07:58

Potwierdzam, że jest to bardzo dobry wybór. W innym wątku opisałem swoje doświadczenia z tym kotłem.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie