ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Defro Duo Czy Klimosz Ling Duo - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Defro Duo Czy Klimosz Ling Duo

#1 Użytkownik jest niedostępny   Polluks 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 06-czerwca 11

Napisany 06 czerwca 2011 - 09:50

Defro Duo czy Klimosz Ling Duo to mój wybór zakupowy. Jak widać mam to bardziej sprecyzowane niż z kaloryferami. Liczę też na spalanie pelletów i nie wiem który będzie lepszy.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 06 czerwca 2011 - 11:47

Tutaj wybór nie wydaje mi się trudny. Krąży opinia, że Defo Duo to niezbyt udana kopia Klimosza Linga Duo. Renomy obu producentów też nie da się porównać. Dodatkowo według opisu na stronie producenta Defro Duo nie spala już jako paliwo podstawowe pellets. Co ciekawe jeszcze rok temu spalał.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 09 czerwca 2011 - 09:49

Wybrałbym Klimosza który po zmianie designu wygląda o niebo lepiej niż Defro Duo. Poza tym tak jak Gregory wspomniał można w nim spalać pellets a sterownik jest bardziej rozbudowany i ma więcej opcji niż ten montowany standardowo do Defro Duo. Dodatkowo Defro jest o wiele wyższe od Klimosza przy zachowaniu podobnych parametrów (osiągów) i mogą wystąpić problemy z jego usytuawaniem w kotłowni.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Chudzielec 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 08-lipca 11

Napisany 08 lipca 2011 - 08:42

Wg mnie DEFRO DUO jest trochę za drogi w stosunku do oferowanych możliwości. Co innego DEFRO DUO UNI. W nim można już spalać i groszek, i owies, i pellety. Choś za tą cenę wydaje mi się, że w sterowniku powinna być pogodówka i sterowanie 1 zaworem mieszającym do zapewnienia odpowiedniej temperatury powrotu.

Piotrek
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 13 lipca 2011 - 08:49

Palnik rynnowy to moim zdaniem jeszcze nie do końca potwierdzona konstrukcja (czy zniknie jak znikają retorty obrotowe ?). Jeżeli już miałbym kupować kocioł z takim palnikiem to sporo tańszy jest Zębiec KPM DUO. Jest też Per-Eko KSP jednak ta firma mnie nie przekonuje.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 16 lipca 2011 - 04:53

Szkoda tylko że Zębiec nie wykonuje modeli KPM o mocach 25 i 30kW lub coś w tych okolicach. 20kW to często zbyt mało. Takich klientów przejmuje Defro które potrafiło kopiując palnik z Zębca wykorzystać sytuację.
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   picker 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 08-lutego 12

Napisany 08 lutego 2012 - 01:02

Te dwa kociołki mają takie cudne rozwiązania jak w poniższym linku. Taki wodotrysk w zegarku dla reklamy a potem płacz. Oczywiście klienta.

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 12 lutego 2012 - 12:37

Znaczna przesada (na pograniczu demagogii) na powyższym linku, pisze to zagorzały fan Ogniwa, ciekawe co napisze kiedy Ogniwo wprowadzi kocioł Duo.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Hydromaroozo 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 30
  • Dołączył: 25-października 11

Napisany 16 lipca 2012 - 10:33

Osobiście uważam Defro Duo jest zbyt drogi porównując do Klimosza.Tak jak już, któryś przedmówca powiedział wersja UNI jest już lepsza bo można w nim spalać groszek, owies, i pellety. Serdecznie polecam model, lecz tylko w wersji UNI.
Życzę powodzenia w użytkowaniu no i oczywiście trafnego wyboru.

Pozdrawiam.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie