ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jakie grzejniki - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jakie grzejniki

#1 Użytkownik jest niedostępny   Aneta 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 15-listopada 10

Napisany 15 listopada 2010 - 01:51

Cześć, proszę o poradę albo opinię czy mam kupić grzejniki stalowe czy aluminiowe. Czytam wszystkie fora od miesiąca i nie mogę się zdecydować. Z góry dziękuje za wasze zdanie.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 17 listopada 2010 - 09:04

Witam
Kiedyś miałem podobny problem i postanowiłem wziąć pod uwagę efekt wizualny. Wiadomo że o gustach się nie dyskutuje, ale jeśli o mnie chodzi to bardziej podobają mi się grzejniki aluminiowe. Takie też mam zainstalowane. Mój instalator stwierdził, że gdyby to on miał wybierać, wybrałby grzejniki stalowe. Proponuję podejść do tematu podobnie jak ja. Uważam iż jeśli okres gwarancji jaką producenci udzielają na swoje wyroby w jednym i drugim przypadku jest podobny lub wręcz taki sam to również jakość tych produktów stoi na podobnym poziomie.
Ważne aby zakupić towar markowy, broń Boże supermarketowe chińskie wyroby bo po dwóch lub trzech latach może wystąpić konieczność ich wymiany.
Moje grzejniki po 5-ciu latach użytkowania nie straciły nic zarówno na sprawności jak i z wyglądu.

Pozdrawiam
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 29 listopada 2010 - 12:27

Przy dobrze wykonanej instalacji ma to małe znaczenie czy grzejnik jest aluminiowy czy stalowy. Żywotność będzie zbliżona. Przy czym mówię tutaj o markowych grzejnikach. Jeżeli kupisz tanie chińskie grzejniki aluminiowe lub produkowane w Turcji grzejniki stalowe wtedy one długo nie posłużą.Jeżeli kupisz markowe grzejniki aluminiowe włoskie lub hiszpańskie albo grzejniki stalowe takie jak Kermi czy Radson wtedy posłużą wiele lat.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Robroy 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 13-grudnia 10

Napisany 15 stycznia 2011 - 10:29

pozwole sie przypiac pod temat i zapytac czy ma sens dokladac do radsonow czy moze lepij kupic tanszego henrada czy kermi.
jaka jest czasowa roznica w wytrzymalosci tych grzejnikow. chcem je kupic razem z kotlem zeby nie placic dwa razy za wysylke towaru
musze kupic 9 grzejnikow wiec pytam czy roznica w cenie zakupow pomiedzy radsonami i np. henradami mi sie zwroci?
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 19 stycznia 2011 - 12:55

Kupno Radsona to jak kupno Mercedesa :)
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Herman 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 10-maja 11

Napisany 10 maja 2011 - 11:20

Mam pytanie:
Czy, do układu zamkniętego muszę kupić jakieś specjalne grzejniki?
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 10 maja 2011 - 12:02

Do zamkniętego może być zastosowana większość grzejników stalowych i chyba wszystkie modele znanych i cenionych producentów. Część ma wręcz zapisy w swoich kartach gwarancynych, że przy układzie zamkniętym (bez dostępu powietrza z zewnątrz) ich wyroby mają dłuższy okres gwarancji.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   agatka11 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 59
  • Dołączył: 09-czerwca 14

Napisany 12 czerwca 2014 - 07:05

Jaką firmę polecacie jeśli chodzi o grzejniki? Jakieś konkrety? Bardzo proszę o informacje
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   henrykm 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 13
  • Dołączył: 11-czerwca 14

Napisany 15 czerwca 2014 - 04:48

A nie myślałaś o ogrzewaniu podłogowym lub o ścianach grzewczych?
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   agatka11 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 59
  • Dołączył: 09-czerwca 14

Napisany 16 czerwca 2014 - 01:49

Nie wiem sama, właśnie nie znam się na tym niestety.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   19timtim 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 04-listopada 14

Napisany 04 listopada 2014 - 10:35

Witam,

Zakupiłem grzejnik łazienkowy Krusan model KO 120/50 w kolorze chrom-satyna srebrzysta firmy PureSun i jestem bardzo zadowolony.
Wykonanie, cena i funkcjonalność przemawiają jak najbardziej za zakupem w tej firmie, grzejnik zamontowany i działa bez zarzutu. Co jest też godne polecenia, akcesoria jakie dokupiłem do tego grzejnika: grzałka elektryczna i zestawy przyłączeniowe mogą być w kolorze grzejnika co wygląda bardzo fajnie w nowej łazience.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   edward18 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 15-września 15

Napisany 15 września 2015 - 07:32

Witam.
Jeśli chodzi o grzejniki kolorowe to słyszałem, że te firmy Instalprojekt działają bez zarzutów.
Sam właśnie jestem w trakcie wymiany ogrzewania, więc trochę rozeznałem się w temacie.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 02 października 2015 - 01:56

Jak dla mnie ogrzewanie podłogowe brzmi lepiej, o ile masz możliwości, by je zrobić, oczywiście :)
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 05 października 2015 - 11:14

możliwości to ma każdy (zakładam, że pomijamy aspekt finansowy). istotne tylko w całej tej zabawie, aby ono dawało nam też np mniejsze rachunki, a nie wiem czy wiecie, ale najtaniej i najlepiej podłogówka pracuje z pompą ciepła, gdyż pracują na niskich układach grzewczych
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie