ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Poddasze 70M2 - Kamienica (Jaki Kocioł) ? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Poddasze 70M2 - Kamienica (Jaki Kocioł) ?

#1 Użytkownik jest niedostępny   rzemien89 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-czerwca 11

Napisany 18 czerwca 2011 - 08:06

Witam posiadam mieszkanie adoptowane ze strychu o powierzchni podłogi 70m2. Wysokość 2,5m do tego skosy, powierzchni mieszkalnej wychodzi około 50m2. Mieszkanie składa się z 3 pokoi, kuchni, pp, łazienki(12m2-bez skosów, wys 2.5m).

Instalacje co monter wycenił mi na 11tys zł ! z piecem Saunier Duval thermaclassic (zamknieta komora) - 2699zł

Na chwile obecną szukam materiału na własny koszt, gdyż wyniesie mnie to zdecydowanie mniej i tu rodzi się moje pytani

Kocioł dwu-funkcyjny VAILLANT turboTEC pro VUW 202-3 w cenie 2285,00 + wysyłka

Czy ten piec zda egzamin, raz tani, dwa Vaillant. Nie znam się kompletnie na piecach, wiec proszę o poradę.

Ten post był edytowany przez Administrator dnia: 18 czerwca 2011 - 12:45

0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 18 czerwca 2011 - 12:57

Ten Vaillant jest wersją PRO czyli najniższą linią Vaillant. Niższa moc minimalną ma chyba niemiecki Ulrich Wandich 15 kW.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   rzemien89 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-czerwca 11

Napisany 18 czerwca 2011 - 01:14

Byłem dzisiaj w technikach grzewczych i odradzili mi tego vaillanta 202-3 poniewaaż "niby" ma mieć on wnetrzności innej firmy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale gość mowił ze saunier duval thema classic z zamknietą komorą bedzie lepszy (2800zł)
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 20 czerwca 2011 - 07:41

Straszne bajki czasami się wygaduje, żeby sprzedać. Ten Saunier to lichy kocioł podobnie jak ich Semie po 1600 zł. Na Twój metraż musisz patrzeć na moc minimalną kotła żeby się ciągle nie załączął i wyłączał.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   rzemien89 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-czerwca 11

Napisany 21 czerwca 2011 - 10:41

Zobacz postArek, o 20 czerwca 2011 - 07:41 , powiedział:

Straszne bajki czasami się wygaduje, żeby sprzedać. Ten Saunier to lichy kocioł podobnie jak ich Semie po 1600 zł. Na Twój metraż musisz patrzeć na moc minimalną kotła żeby się ciągle nie załączął i wyłączał.


Podzielam twoje zdanie, jednak w technikach grzewczych polecaja saunier duval themaclassic bo jest super cichy oszczedny itd. Moje mieszkanie jest z kazdej strony ocieplone (sciana szczytowa od wewnątrz), nowe okna podłoga OSB - też ocieplona watą mineralną. Zimą mały piecyk tzw "kubuś" bez problemu radził sobie z pokojem i kuchnią.

Mogłbyś objaśnić mi o co chodzi z mocą minimalną? Tzn mam szukać kotła o małej mocy minimalnej? Wszystkie kotły maja przedział mocy średnio od 8-21 kw.

Myślałem nad właśnie semią f21 z zamknietą komorą kosztuje tylko 1700 plus zwykly sterownik. Chcę wykonać instalacje ogrzewania po jak najmniejszym koszcie poniewaz to nie jest mieszkanie wlasnosciowe.

I jeszcze jedno pytanie czy zaoszczędze instalując plastikowe rurki, mam możliwość zamaskowania ich w podłodze?
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 22 czerwca 2011 - 09:05

Co do mocy nominalnej to sądzę, że kolega miał na myśli pracę kotła na możliwie małej mocy aby uniknąć częstego on/off. Przy tak małej powierzchni to jest trudne do zrealizowania w tego typu kotle.

Z tego co czytałem Semia to jeden z najgorszych kotłów tego typu na rynku (szczególnie przepływowe grzanie cwu). "Zainwestuj" 200 zł i kup sobie Eolo Stara.

Podaj co to za rurki (jakis symbol).
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   rzemien89 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-czerwca 11

Napisany 23 czerwca 2011 - 10:29

Instalator mowił coś o aluplexie, albo vawin.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2011 - 12:11

Instalacje centralnego ogrzewania wykonane w PEX są coraz popularniejsze wśród fachowców. Robota jest zrobiona szybciej można więc taniej wykonać usługę, oraz sam PEX jest tańszy niż miedź.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2011 - 08:37

Dość niski start jeśli o moc chodzi mają kotły Beretty a konkretnie modele Junior 21 esi Turbo. O ile dobrze pamiętam w nich wszystko zaczyna się od 6kW.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   rzemien89 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-czerwca 11

Napisany 24 czerwca 2011 - 11:51

To prawda że kotły turbo mają ograniczoną długość rury wylotu spalin do ok 4m? bo powyżej tej wartości są problemy?
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2011 - 12:11

To zależy od kotła i wentylatorów w nim zastosowanych.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie