ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Ogrzewanie_Rozmieszczenie Grzejników - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ogrzewanie_Rozmieszczenie Grzejników

#1 Gość_llaserx_*

  • Grupa: Gość

Napisany 25 lipca 2011 - 09:52

Witam

Włąsnie na mieszkaniu będzie kładziona instalacja grzewcza. W pokojach i na korytarzu będą grzejniki, w łazience podłogówka a w salonie z aneksem myślałem nad mixem - podłogówka z grzejnikami.
mieszkanie ma wysokośc 3,3 m i zamierzam je obniżyć do 3,0 m. Stropy żelbetowe.

Mam jednak problem z prawidłowym rozmieszczeniem grzejników w salonie z aneksem.

W załączniku zamieszczony jest plan mieszkania Załączona grafika: plan mieszkania.jpg wraz z wizualizacją 3D Załączona grafika: mieszkanie_projekt_221.png aby lepiej zobrazować problem. Na czerwonym polu będą kafle dlatego chciałbym tam zainstalować podłogówkę. Na zielonym będzie deska więc nie umieszczam tam podłogówki.
Obawiałem się, że sama podłogówka, w części aneksowej i jadalnej nie dogrzeje tego pomieszczenia (25m2). Dlatego pomyślałem o grzejnikach.

Po przemyśleniach mam do wyboru 4 opcje:
1. Instalacja samej podłogówki (czerwony obszar w załączniku)
2. Instalacja podłogówki + 2 grzejniczki pod oknami (w załaczniku grzejniki na żółto)
3. Instalacja podłogówki + 1 grzejnik w rogu pomieszczenia (w załączniku grzejnik w czerwonym kolorze)
4. Instalacja grzejników pod oknem.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 26 lipca 2011 - 06:10

Zdecydowanie opcja druga a co do podłogówki to jeśli jest dobrze zrobiona to nie ma znaczenia czy jest pod płytkami czy drewnem jest kilka warunków do spełnienia ale grzejniki to żadna ozdoba.POZDRAWIAM
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 04 sierpnia 2011 - 07:34

Zobacz posttermastyl, o 26 lipca 2011 - 06:10 , powiedział:

Zdecydowanie opcja druga a co do podłogówki to jeśli jest dobrze zrobiona to nie ma znaczenia czy jest pod płytkami czy drewnem jest kilka warunków do spełnienia ale grzejniki to żadna ozdoba.POZDRAWIAM

Zgadzam się, a zamiast zwykłych grzejników można zastosować np. grzejniczki kanałowe.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 04 sierpnia 2011 - 08:43

co do kanalowych to mam wątpliwości bo one nie mają odpowiedniej cyrkulacji powietrza więc trzeba by je przewymiarowac a po za tym ciężkie w utrzymaniu czystości. o cenach już nie wspomnę. POZDRAWIAM
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie