ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Pompa Ciepła Ivt + Grzejniki - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pompa Ciepła Ivt + Grzejniki

#1 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 04 sierpnia 2011 - 08:55

Jeśli ktoś posiada układ CO na pompie ciepła IVT ze sprężarką spiralną i tradycyjną instalacją na grzejnikach bardzo proszę o opinię i jakieś dane co do zużycia
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Tom 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 16-marca 12

Napisany 24 lipca 2012 - 09:27

ka niestetynie posiadam pompy ciepła IVT. Kupiłem rok temu galmetowską, mam układ miezany tzn. podłogówka w gościnnym i w kuchni, a reszta pokojów na grzejnikach, oczywiście uprzednio je przewymiarowałem bo wiadomo że z pompą ciepła nie osiąga takiej takiej temperatury jak kocioł, lub można wykorzystać grzejniki niskotemperaturowe. Jeśli chodzi o zużycie to mimo że mam grzejniki to wyniosło mnie 3200 zł za sezon grzewczy. Domek 150 m2 jak wspomniałem mam tylko część w podłogówce reszta czyli jakieś 70 % to grzejniki. Dolne źródło to odwierty, a do tego zamontowana rekuperacja. Czyli po rachunku widzę że pompa również nadaje się do grzejników, utrzymywałem temperaturę około 21 st w domku.

Mój znajomy chce kupi IVT więc sam chętnie o niej poczytam, może ktoś wie coś więcej na ten temat?
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 24 lipca 2012 - 06:51

No to dużo jak na 150 m2, NIBE na 200m2 i na podłogówce za zeszły sezon 2600 zł z buforem ciepła odwierty pionowe.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Tom 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 16-marca 12

Napisany 30 lipca 2012 - 08:56

Zobacz posttermastyl, o 24 lipca 2012 - 06:51 , powiedział:

No to dużo jak na 150 m2, NIBE na 200m2 i na podłogówce za zeszły sezon 2600 zł z buforem ciepła odwierty pionowe.



Oczywiście to zależy od budynku i od strat 3200 koszty wyniosły razem z c.w.u również za okres letni, tego nie ujełem, ale ważne jest to, że posiadam konwektory w 70 % wiec wyższa temperatura grzania. Mimo to wydaje mi się, że koszty sa na dobrym poziomie
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 30 lipca 2012 - 08:03

Oczywiście ze z CWU zbiornik w zbiorniku lato też
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie