ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Gaz+Węgiel - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gaz+Węgiel

#1 Użytkownik jest niedostępny   trzeci 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 09-października 11

Napisany 09 października 2011 - 11:48

witam ,mam ogrzewanie gazowe, i chciałbym połonczyc ogrzewanie gazowe z kotłem (wszystkopał). czy duze zmiany trzeba wykonywac w instalacji zeby dołończyc wszystkopal?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 09 października 2011 - 07:09

Nie wiem z czego jest zrobiona instalacja ale pewnie układ jest zamknięty więc śmieciucha trzeba podłączyc przez wymiennik ale dochodzi jeszcze pompa więc rozwiązanie jest kosztowne, a jeśli to wiszący kocioł to dwie pompy. Inne wyjście to kupic kocioł z wężownicą zchładzającą lub zabezpieczyc przez zestaw termostatycznego zaworu zrzutowego i zaworu wyrównującego cisnienie
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   konopka 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 28
  • Dołączył: 21-października 11

Napisany 21 października 2011 - 07:37

Witam wszystkich.Podepnę się do tematu,choć może trochę z innej strony.Trochę faktów.W ubiegłym roku przerobiłem instalację c.o.Z konieczności przeniosłem kotłownię do budynku gospodarczego/ok. 10m wykopu/.Zamontowałem nowy MODERATOR,2 wymienniki cwu /w sumie 380l /oraz zbiornik buforowy 1500l.Jako naczynie wzbiorcze wykorzystałem izolowany zbiornik 80l po podgrzewaczu LIKE.Przy piecu mam zawór podnoszący temperaturę TEPLOMIX 55st,całość poprzez zawór czterodrożny połączona rurami 1" z budynkim mieszkalnym.CWU również.W sezonie grzewczym niema problemu z cwu,latem w zasadzie też.Wykorzystuję kolektor własnej roboty,który w tym roku zamontowałem na obrotnicy /sam podąża za słońcem /,jest efektywniejszy.Jeśli z dnia na dzień jest słońce jest ok,ale bywają dni pochmurne i trzeba palić.Dlatego podjąłem decyzję o montażu kotła gazowego do grzania cwu i sporadycznie do dogrzewania,jeżeli nie zechce się palić w piecu w okresach przejściowych.Zrobiłem schematy obecnej i przyszłej instalacji,proszę fachowców o przyjrzenie się,czy tak będzie działać.Chodzi mi o schemat 2,to co jest na 1 działa bez zarzutu.Nie jestem hydraulikiem ale to co zrobiłem do tej pory działa.Jeszcze raz proszę o sprawdzenie i ewentualne korekty,odpowiem również na pytania na forum albo krystel1@gazeta.pl.

Zastanawiam się nad zastosowaniem wymiennika dwupłaszczowego 130l zamiast płytowego.Co na to fachowcy?Czy to może nieefektywne?

Załączone pliki


Ten post był edytowany przez konopka dnia: 22 października 2011 - 10:34

0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 23 października 2011 - 01:13

dla mnie ten schemat jest jes bez sensu i można to zrobic wiele prościej i taniej ale to moje zdanie powodzenia w doświadczeniach
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   konopka 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 28
  • Dołączył: 21-października 11

Napisany 23 października 2011 - 05:12

Który schemat niema sensu?I dlaczego?To co jest na 1 działa bez zarzutu.

Ten post był edytowany przez konopka dnia: 23 października 2011 - 05:51

0

#6 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 28 października 2011 - 07:13

pierwszy działa bo jest ok nie wiem o co chodzi w drugim z tym zaworem 3-drogowym
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   konopka 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 28
  • Dołączył: 21-października 11

Napisany 29 października 2011 - 06:51

Albo ogrzewanie albo cwu.Chyba że cwu można bezpośrednio z kotła.I pewnie tak,bo kociołek ma wyjście na zasobnik.

Ten post był edytowany przez konopka dnia: 29 października 2011 - 07:14

0

#8 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 29 października 2011 - 07:17

Jest to logiczne i powinno działac, cwu bespośrednio raczej nie bo po co zmieniac sterowanie jeśli już jest rozumiem że termostat zasobnika załącza pompę ładującą zasobnik
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   konopka 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 28
  • Dołączył: 21-października 11

Napisany 30 października 2011 - 07:45

Tak jak napisałeś.Posiadam bardzo rozbudowany sterownik pogodowy,nawiasem mówiąc kupiony za 40zł,który steruje wszystkim.Jednak po namyśle cwu nie będzie bezpośrednio z kotła,bo przecież obieg kotła gazowego ma być zamknięty.

Ten post był edytowany przez konopka dnia: 31 października 2011 - 06:59

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie