ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Piec Na Starą Instalacje? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Piec Na Starą Instalacje? jak najtaniej..............:)

#1 Użytkownik jest niedostępny   radkon1981 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 02-listopada 11

Napisany 02 listopada 2011 - 08:16

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, podpinam sie do prosby - zwracam się z prośbą o dobór odpowiedniego pieca gazowego 1 lub 2 funkcyjnego do mojego domu.......
Mam instalacje z systemem cyrkulacyjnym c.o na kocioł węglowy + zadko używany kocioł gazowy MORA, powierzchnia grzewcza w miom domu to 110 m2 a kubatura to ok. 270 m3.
Z opowiadań wiem ze Mora w sezonie grzewczym zuzywała ok 2500m3 gazu, przy czym kiedys nie było a teraz mam ocieplony dom i szczelne okna, wysokosc pionu wod do odbioru wynosi kolejno 2,5 m i kondygnacja wyzej 5 m.
Przypuszczam ze teraz spaliłbym na nowym piecu i przy ocieplonym domu dużo mniej, prosze o porade w wyborze pieca, zalezy mi na tanim rozwiązaniu i najlepiej jak bym nie musial za duzo przerabiac , zalezy mi równiez na tym zeby obsługa pieca w następnych latach, czyli serwis nie zrujnował mnie Dziekuje za każdą rade i czekam na opinnie...........
Czytam coraz wieciej i dochodze do wniosku ze przy 2 lazienkach i 2 kuchnach 2 funkyjny chyba nie barzdo sie nada, skoro tak to 1 funkcyjny z zasobnikiem - pytanie czy mozna by bylo wykorzystac nowy bojler 150l który mam do pieca węglowego jako zasobnik kotła gazowego?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 02 listopada 2011 - 09:19

Można stary bojler wykorzystać. Często da się jednak kupić tanio pakiet kocioł+podłaczenie+zasobnik. Teraz tanio chodzi pakiet Immergas Victrix + zasobnik UBS 100. Poszukaj bo to naprawdę dobry kocioł kondensacyjny.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   radkon1981 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 02-listopada 11

Napisany 02 listopada 2011 - 09:44

Z tego co ustaliłem to na swoją powierznie nie potrzebuje kotła kondensacyjnego, raczej dobry i bardzo tani kociol jednofunkcyjny w granicach 2000-2500 zł i wykorzystac bojler 150l :) Co byscie proponowali w tej cenie.....
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 03 listopada 2011 - 06:51

Najtaniej będzie zostawic MORE kotly z otwartą komorą za 2500 zł nie będą mniej palic
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   radkon1981 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 02-listopada 11

Napisany 04 listopada 2011 - 07:05

No tak ale tam MORA ma już chyba z 15 lat albo wiecej, myślałem ze nowa konstrukcja spali dużo mniej..
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 04 listopada 2011 - 09:50

Szukasz w dolnej półce cenowej więc rewelacji nie będzie.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie