ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Terma Elektryczna Pogrzewana Przez Co - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Terma Elektryczna Pogrzewana Przez Co

#1 Użytkownik jest niedostępny   matPROx 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 03-listopada 11

Napisany 03 listopada 2011 - 01:38

Witam.

Mam piec gazowy Junkers jednofunkcyjny i niezależną termę elektryczną.

Terma ma wężownicę w środku i można otwierając dwa zawory ( zasilanie i powrót z CO do tej termy )spowodować że woda z CO popłynie przez termę.

Tak to kiedyś u rodziców podłączył hydraulik ale coś mi tam nie pasuje...


Pytanie może banalne ale naprawdę nie wiem :

- czy to woda z CO ma grzać wodę w termie czy terma ma być zasobnikiem ciepła dla CO ? ( krótko mówiąc korzystać z tego czy nie ? )

Drugie pytanie o podłączenie takiego "systemu"

- ta terma jest podłączona do CO tak :

Na wyjściu pieca (zasilanie CO )jest trójnik po którym woda płynie na grzejniki i do termy, (zawór do termy można zamknąć )

Na powrocie pieca ( powrót CO ) też jest trójnik którym woda wraca z grzejników i z termy, (ten zawór z termy też można zamknąć )

wg mnie to jest dziwne, bo na chłopski rozum, to woda nie musi płynąć obiegiem przez grzejniki zeby wrócić do pieca tylko na skróty przez termę...

Czy tak powinno być ? To tak jakby połączenie równoległe, nie powinna ta terma być wpięta szeregowo ?


Prosze o pomoc co z tym można zrobić żeby było ok.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 03 listopada 2011 - 07:19

Terma jest podłaczona prawidłowo tyle że chociaż jeden zawór powinien byc grzybkowy aby można było kryzowac przepływ przez wężownice termy przy zaworach otwartych mogą nie grzac wszystkie grzejniki osobiście dał bym tam zawór trójdrożny sprężynowy sterowany termostatem termy aby kocioł nie ganiał wody kotłowej przez termę gdy mamy już gorącą CWU
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie