ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Problem Z Piecykiem Termet - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem Z Piecykiem Termet

#1 Użytkownik jest niedostępny   Eldred 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 16-listopada 11

Napisany 16 listopada 2011 - 11:21

Witam. Pewnie jest tutaj sporo specjalistów od piecyków gazowych, więc pomyślałem że napiszę, może ktoś mi pomoże, rozwieje moje wątpliwości.
Wynajmuję mieszkanie od niedawna, jest tutaj piecyk Termet do podgrzewania wody w łazience, dosyć stary - taki z pionową szparą przez którą widać płomień. Mam pewne wątpliwości czy działa on poprawnie, opiszę dokładnie o co chodzi. Metalowa "rurka" z której wydobywa się gaz ma z boku nieco niżej taki mały otwór o średnicy ~ 0.5 cm. Czasami jest tak, że po zapaleniu, płomień pali się nie tylko na górze, ale również z tego otworu, a wcześniej tak chyba nie było. Czy to jest normalne? Poza tym czasami ciężko jest załączyć ten piec, trzeba wciskać przycisk zapalania kilkadziesiąt razy zanim się pojawi płomień.

Dzięki, pozdrawiam,
Eldred
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 16 listopada 2011 - 09:59

Dla własnego bezpieczeństwa wymień go na nowy
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Eldred 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 16-listopada 11

Napisany 17 listopada 2011 - 10:46

Jeszcze jakieś opinie? Potrzebny jakiś komentarz do stanu technicznego tego pieca. Nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy bez pewności, w dodatku to nie moje mieszkanie.

Pozdrawiam
Eldred
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 17 listopada 2011 - 07:33

Czym że jest kilkaset złotych w poruwnaniu do utraty zdrowia czy nawet życia. Po samym opisie widac że kociolek jest bardzo stary. Nie rozumiem co tu komentowac. Zaproś serwisanta życie nie ma ceny.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Eldred 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 16-listopada 11

Napisany 17 listopada 2011 - 08:38

Czy są tutaj jacyś ludzie, którzy potrafią mi udzielić sensownego rzeczowego komentarza bez popadania w panikę? Dziękuję.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 17 listopada 2011 - 11:49

Dostałeś sensowną odpowiedź - wezwij serwisanta, który oceni czy piecyk wymaga wymiany.
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 18 listopada 2011 - 07:38

Tak na marginesie, zadzwonił kiedys klient że kocioł mu jakoś dziwnie pracuje, odpowiedziałem że trzeba go obejżec, a facet zaproponował że przystawi telefon do kotła a ja mam mu powiedziec gdzie pokręcic aby go naprawic.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 19 listopada 2011 - 12:38

Ja słyszałem inną opowieść z tego gatunku (na faktach). Do serwisanta dzwoni klient, że kocioł po sezonie letnim nie chce wystartować.
- Jest jakiś błąd na wyświetlaczu ?
- Jest
- A jaki ?
- Zero Ef Ef (OFF)

Pozdrawiam
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 19 listopada 2011 - 05:52

Stały tekst klientów jak dzwonią w niedzielę to że mają małe dziecko, a ja z kolei pytam czy pan trochę majsterkuje i czy ma pan jakieś narzędzia w domu i po takim tekscie klient umawia się na poniedziałek, chociaż byli tacy co poddawali się po półgodzinnej rozmowie połaczonej z rozkręcaniem kotła.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie