ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Kocioł Na Miał - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Kocioł Na Miał

#1 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 22 listopada 2011 - 10:51

Witam wszystkich. Mam pytanie do Was fachowców w dziedzinie ogrzewania.Otóż jestem w trakcie budowy domu i przyszedł czas na wybór kotła co. nie wiem jaki wybrac: hef,zębiec,czy kocioł z Pleszewa,oczywiscie dodaje ze chciałbym kocioł no mial. Poradzcie prosze co wybrac. Dom ok. 190 m kwadratowych. W projekcie mam wyliczony piec 27 kw.Jezeli poilecicie kocioł z Pleszewa to jakiego producenta bo jest ich kilunastu.Z góry dzięki za porade.Mile widziana opinia kogos kto jest uzytkownikiem danego kotła. dodam jeszcze ze mam komin shidel o przekroju 20 cm

Ten post był edytowany przez luki dnia: 22 listopada 2011 - 10:52

0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 23 listopada 2011 - 09:20

Kotła z Pleszewa raczej nikt Tobie nie doradzi. Chyba, że sam producent albo sprzedawca. Za to Zębiec KMW (miałowy - rozpalanie od góry) to dobry wybór. Hef już wypada z rynku (jak ostatnio każdy produkujący na markerty). Pozdrawiam.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Hydromaroozo 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 30
  • Dołączył: 25-października 11

Napisany 05 grudnia 2011 - 09:24

Chyba kotły z Zębca są jedne z lepszych jeśli o Polski rynek chodzi. I to właśnie kocioł tej firmy mógłbym Ci śmiało polecić. Uwierz mi, na pewno będziesz zadowolony z jego użytkowania.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 06 grudnia 2011 - 11:00

Jednak ja jestem troszke sceptycznie nastawiony do zębca.Mam kocioł tej firmy o mocy 14 kw w "starym" domu(jestem w takcie budowy nowego)i musze powiedziec ze POCHŁANIA duze ilosci wegla i miału a jako [size="6"]tako w pomieszczeniach za gorąco nie jest.Poza tym firma ta daje 10 lat gwarancji na kociol a ja musiałem juz jeden wymienic po 10 latach i1 miesiącu czyli co konczy sie gwarancja i piec do wymiany.pocyztalem troche w necie i teray biore pod uwage kotly firmy defro i sas. bede bardzo wdzieczny za porade poniewaz nie mam o tym zielonego pojecia.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 06 grudnia 2011 - 11:12

Jaką masz temperaturę na kotle i jakie grzejniki (letnie, ciepłe, gorące) ?

p.s.
Obecnie produkowane kotły stalowe nie mają wielkich szans na dotrwanie 10 lat. Stare Zębce i Ogniwo pracowały po 20 lat ale były produkowane w czasach gdzie jakość była ważna nie tylko design i zysk producenta na dzisiaj.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 07 grudnia 2011 - 09:33

na kotle około 60 stopni, na grzejnikach nie wiem są ciepłe.Moze to po prostu wina grzejników(mam te stare zeliwne zebra).Moze po prostu wina kotła ktos zle go dobrał do tej powiezchni ale mimo to jakos nie zaimponował mi,a co powiecie na defro i sas
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 07 grudnia 2011 - 09:40

Przy 60 stopniach na kotle grzejniki są w odczuciu gorące. Masz pompkę w układzie ?
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 07 grudnia 2011 - 11:04

tak.Mój kocioł wygląda w ten sposób ze z góry paleniska jest blacha gdy chce dolozyc to musze ja przesunąc do tyłu a pózniej znow do przodu.Kocioł ten nie ma zadnych przegród tylko okrągłe kanały(wyglądają jakby rury i wchodzą do kanału wylotowego) i całe ciepło spalin i zaru w piecu idzie w komin. Ale moze to faktycznie zły dobór kotła dla mojego domu.Zapytam ponownie co sądzicie o defro lub sas.Czy te firmy są godne zaufania
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 07 grudnia 2011 - 11:48

Czyli masz kocioł SWK, najbardziej uniwersalny i znany kocioł na rynku. Są egzemplarze które pracują ponad 25 lat. Jest to jednak siłą rzeczy konstrukcja starego typu. Zębiec produkuje teraz bardzo nowoczesne kotły Wenus.

Wracając do pytania o Defro i Sasa, to pierwszy odpada ponieważ za krótko jest na rynku i nie wiemy co będzie za rok czy 2 z kotłami sprzedanymi 3 - 4 lata temu. Sas to firma z tradycją, prawdopodobnie produkuje lepszej jakości kotły niż Defro.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 08 grudnia 2011 - 08:57

Moim zdaniem jeśli rozważasz defro lub sasa to zainteresuj się kotłami Lazar bardziej dopracowane a i automatyka potrafi wiele więcej np. obsługuje mieszacze. Ja osobiście nie montowałem tych kotłów ale mam kolegę który montuje tylko te i ludzie są zadowoleni nie mam pojęcia jak cenowo ale jakościowo dobre. Jedyny minus Lazar nie produkuje kotłów typowo miałowych jedynie na mieszanki miału ale poza tym wszystkie inne paliwa stałe. POZDRAWIAM
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 12 stycznia 2012 - 12:22

witam ponownie po dłuzszej przerwie. mam znowu problem bo mój instalator namówił mnie na kocioł firmy KONSTAL z Pleszewa , jest to kocioł z podajnikiem tłokowym lub slimakowym w zaleznosci od wyboru.Bede bardzo wdzieczny jezeli ktos wypowie sie w tej kwestji.Z góry dzieki.Pozdrawiam
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 12 stycznia 2012 - 01:14

Ciągle wracasz do kotłów Pleszewskich. Spisz sobie dodatkową gwarancję z instalatorem skoro uważa, że to dobry kocioł nie powinien się wzbraniać.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 12 stycznia 2012 - 11:18

Czemu nie napiszesz koledze prosto z mostu, że kotły pleszewskie to szmelc ?. Cała ta ich garażowa produkcja ma niewiele wspólnego z jakością.

Ten post był edytowany przez Arek dnia: 12 stycznia 2012 - 11:19

0

#14 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 13 stycznia 2012 - 08:16

a czy mozecie polecic cos oprócz zebiec bo na prawde nie mam do niego przekonania.Firm które produkuja kotły jest naprawde duzo , szukałem i im wiecej szukam tym jest gorzej.Moim zdaniem na uwage zasługują kotły DEFRO tylko nie wiem czy to tylko dobra reklama czy zeczywiscie sa dobre,nastepnie takie firmy jak sas,klimosz i witkowski.Moze ktos sie na ten temat wypowiedziec.Zalezałoby mi na opini uzytkownika danego kotła , ale mile widziane opinie innych którzy mieli jakies doswiadczenie z kotłami

Z góry dzieki.Pozdrowionka
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 14 stycznia 2012 - 01:33

Defro raczej nie, ciągle masz do wyboru kilka naprawdę dobrych firm: z Sasem i Ogniwo na czele. Zębiec też przeżywa teraz renesans, szczególnie po tej akcji z 40 letmin kotłem:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n8h5kh2EwHY
0

#16 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 15 stycznia 2012 - 09:52

Dokładnie to ten kocioł ma 32 lata. Takim wynikiem Defro czy inny Plesze prędko się nie pochwalą a zaryzykuję opinię, że nigdy.
0

#17 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 16 stycznia 2012 - 09:50

a co oprócz zebca? przeciez jest kilkuset producentów kotłów co. Co lepsze miałowy na wszystko czy z podajnikiem. Mam jeszcze troche czasu na zakup wiec pomęcze was moze pytaniami bo na prawde nie znam sie na tym.P)ytałem tez jaki kocioł z podajnikiem polecacie w innym poscie odpowiedzi mile widziane,a moze ktos inny równiez na tym skorzysta
0

#18 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 16 stycznia 2012 - 11:20

Szukasz wygody czy oszczędności ?
0

#19 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 17 stycznia 2012 - 05:33

I w miare mozliwosci wygody (ja raczej jestem poza domem wiec paleniem zajmuje sie zona i nie chce zeby musiała jak do tej pory co godzine chodzic dokładac) i wiadomo oszczednosci bo wszystko z dnia na dzien drozeje.Mozesz zaproponowac cos wygodnego,a drugą opcje oszczedną.Oglądałem w necie kocioł klimosza ling duo z podajnikiem bardzo mi sie podobał ale cena tez robi wrażenie i wlasciwie nie wiem czy dołozyc troche i kupic cos z podajnikiem
0

#20 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 17 stycznia 2012 - 11:12

Możesz iść w dwóch kierunkach:
1. Palenie miałem w typowym górniaku, rozpala się (od góry) raz na 24 godz, miał się wypala, kocioł się czyści i rozpala od nowa. Możesz wtedy odwiedzać kocioł raz na dobę bez absorbowania żony.
2. Kocioł automatyczny. Jeżeli na miał to kocioł typu Ogniwo Eko gdzie załadunek ma miejsce raz na 3 - 7 dni, usunięcie popiołu raz dzień, czyszczenie raz na 2 tygodnie. Jeżeli na eko groszek to Klimosz Ling Duo. Załadunek raz na 7 dni, usuwanie popiołu raz na 7 dni, czyszczenie raz na miesiąc. Oczywiście są to dane orientacyjne i zależą głównie od jakości opału, ocieplenia budynku i odpowiedniego doboru kotła do instalacji.
0

Prześlij ten temat:


  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie