ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Per-Eko Ksp Duo - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Per-Eko Ksp Duo Zainteresował mnie ten kocioł

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 14 grudnia 2010 - 12:49

Znalazłem w sieci nowinkę. Kocioł Per-Eko KSP Duo. W pierwszej chwili myślałem, że to kolejna kopia Klimosz Ling Duo jednak tak nie jest. Nowy Per-Eko ma w środku podajnik ślimakowy i palnik rynnowy. Jak tylko znajdę jakieś fotki wrzucę na forum. Na stronie Per-Eko nie ma jeszcze ani słowa o tym kotle. Prawdopodobnie kilka największych firm dostało po kilka sztuk na wybadanie rynku.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 12 stycznia 2011 - 09:03

Sądzę że będzie się spisywał dość dobrze, myślę, że będzie go można postawić na równi z kotłami Defro serii Uni. I tak jak na razie uważam Zębca KPM DUO za najciekawszy model kotła w tym przedziale mocowym (do 20kW).
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Robroy 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 13-grudnia 10

Napisany 13 stycznia 2011 - 02:05

coraz bardzie zbliza sie czas w ktorym bede musial kupic kociol. poczytalem troszku o piecach i zastanaiam sie czy nie odpuscic z zakupem tlokowca. czy palnik rynnowy w polaczeniu ze slimakiem to lepsze rozwiazanie?
prosze o podanie za i przeciw takiemu rozwiązaniu
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 15 stycznia 2011 - 09:20

Jednym z pierwszych kotłów z palnikiem rynnowym na naszym rynku jest wspomniany już wcześniej przeze mnie Zębiec KPM Duo. Można już teraz napisać, że to rozwiązanie się sprawdza. Rzeczywistość to zweryfikowała. Niestety wg tego co pisałeś w innym poście (powierzchnia użytkowa grubo ponad 200m2) moc 20kW jaką dysponuje ten Zębiec nie będzie wystarczająca.
Nie jestem w stanie potwierdzić lub zanegować jakości np. kotłów Defro Duo Uni ponieważ są bardzo krótko na rynku i obecny sezon grzewczy jest pierwszym sezonem dla tych modeli. Czas pokaże jak będą się spisywać i jeśli choć w 80% dorównają jakością i łatwością obsługi Zębcowi będzie to ich duży sukces
Z drugiej strony zakup kotła tłokowego nie jest złą decyzją. Za niższą cenę uzyskujesz stosunkowo dużą uniwersalność jeśli chodzi o możliwość spalania różnego rodzaju paliwa.
Reasumując: możliwości spalania gorszych paliw są nieco większe przy kotle tłokowym który jednak jest nieco mniej ekonomiczny i odrobinę mniej wygodny w obsłudze - powstaje w nim więcej sadzy i popiołu - niż w kotle z podajnikiem ślimakowym.
Uważam jednak iż Gaur Duo do dobry wybór.
Pozdrawiam
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Robroy 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 13-grudnia 10

Napisany 15 stycznia 2011 - 10:31

chyba zrobie tak jak piszesz i kupie taurusa. mam nadzieje ze bede zadowolony
dzieki
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie