ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Umieszczenie Grzejnikow - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Umieszczenie Grzejnikow umieszczenie grzejnikow

#1 Użytkownik jest niedostępny   guziol 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 01-stycznia 12

Napisany 01 stycznia 2012 - 09:37

witam!mam pytanie do fachowcow -praktykow.Mam dom 100 m2 ogrzewany weglem i gazem na jedne rury.Piec gazowy z 1989 na wykonczeniu-potzrebna wymiana.Cala instalacja czyli grzejniki i rury chodzi cacy i nie chce jej ruszac.Wymyslilem ze oddziele piec gazowy od weglowego i wegiel pozostanie a rownolegle zrobie nowa instalacje gazowa.Stara weglowa pochodzi ile da rady ,a jak padnie to sie ja zburzy,wstawi kominek i bedzie gitara.Mam watpliwosci co do rozmieszczenia grzejnikow-wszedzie pisza ze maja byc w najzimniejszym miejscu a najlepiej pod oknem.No ale po co ogrzewac najzimniejsze miejsce? tam jest najwieksza strata bo i najwieksza roznica temperatur.A dlaczego pod oknem?moze to bylo kiedys kiedy okna byly mniej szczelne ale teraz kiedy sa szczelne to chyba nie ma znaczenia.Ja wymyslilem zeby zrobic tak jak podobno robia w niemczech,czyli dac grzejniki na scianach wewnetrznych.Same zalety-cieplo nie ucieka a grzeje sciane ktora pracuje jako akumulator ciepla(pod warunkiem ze nie ma w srodku komina)a jezeli wszystko z ociepleniem itd jest ok. w miejscach przy scianach zewn. jest tempera akurat i nie ma zbytnich ubytkow ciepla.Problemem moze byc jesli bedzie niedogrzane pomieszczenie ze na scianie zewn. moze sie skraplac woda ale chyba nie powinna.Zreszta to mozna chyba jakos z grubsza obliczyc?Co na to koledzy-bylem u znajomego na domku letniskowym.Ma tam kominek na samym srodku mieszkania obudowany kupa kamieni i jak tam zapali to jest super,jak ognisko,i na wzor tego mysle zrobic w domu-sciany wewn. jako akumulatory ciepla z tym ze trzeba sprawdzic czy przy temp. ok.20 stopni w pokoju na scianach zewn.nie ma punktu rosy.dzieki za ewent.porady
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 09 stycznia 2012 - 05:57

"Pomysłowy Dobromir" grzejniki dajemy pod oknami aby stworzyc pewnego rodzaju kurtynę powietrzną i odpowiednią cyrkulację powietrza. Jesli damy grzejniki na ścianach wewnętrznych pomieszczenia nie będą równo dogrzewane. A co do wygrzewania ścian i teorii po co grzac zewnętrzne sciany jak są najzimniejsze? właśnie po to aby nie były jeszcze zimniejsze przenoszenie grzejników na ściany wewnętrzne nie powoduje większej kumulacji ciepła. Nie rozumiem jeszcze idei robienia równoległej instalacji nie ma sensu.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 12 stycznia 2012 - 11:38

Fajna filozofia tylko, że od lat wiadomo - grzejnik montuje się pod oknem.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 13 stycznia 2012 - 12:37

Nie pojmuję tego!
Grzejniki na ściankach wewnętrznych stosuje się tylko w sytuacji bez wyjścia gdy w pokoju są np. tylko drzwi balkonowe (gdy nie ma okna) a skosy nie pozwalają na inne umiejscowienie.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   agatka11 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 59
  • Dołączył: 09-czerwca 14

Napisany 16 czerwca 2014 - 03:18

Ile jest roboty z tym aby zmienić miejsce grzejnika. Co z tym oknem? Ja wolałabym w zupełnie innym miejscu.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   henrykm 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 13
  • Dołączył: 11-czerwca 14

Napisany 27 czerwca 2014 - 10:11

Przecież grzejniki można montować gdzie się chce. Nie zawsze musi to być pod oknem. Wydaje mi się, że robiło się tak bo był parapet i firanka i można ukryć te stare, brzydkie grzejniki, ale teraz gdy grzejniki są dekoracyjne to nawet powinno się eksponować je a nie ukrywać.
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   anna85 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 16
  • Dołączył: 13-czerwca 14

Napisany 04 lipca 2014 - 05:50

Kiedys zawsze montowano grzejniki pod oknami i ludziom tak juz zostalo.
Czas wreszcie zmienic te przyzwyczajenia. W dzisiejszych czasach sa takie piekne grzejniki, ze szkoda ukrywac je pod parapetem czy za firanka.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 04 lipca 2014 - 10:15

Kilka postów wyżej, kolega Termastyl wyjaśnił dlaczego grzejniki montuje się pod oknem.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   agatka11 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 59
  • Dołączył: 09-czerwca 14

Napisany 14 lipca 2014 - 05:39

Montowanie grzejników pod oknem to można powiedzieć tradycja. Chociaz powiem, że u siebie zdecydowałam się w innym miejscu i polecam
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie