ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Problem Z Dogrzaniem Mieszkania. - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem Z Dogrzaniem Mieszkania.

#1 Użytkownik jest niedostępny   dnf 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 22-stycznia 12

Napisany 22 stycznia 2012 - 11:55

Posiadam mieszkanie 50m w blokach ogrzewane piecem gazowym z zamkniętą komorom spalania. Mieszkanie kupiłem na jesieni tamtego roku i wymieniłem od tego czasu piec na nowy – Immergas Elo Star (wcześniej był stary piec z otwartą komorą spalania). Gdy przyszła zima która nie jest w tym roku bardzo ostra mam problem z dograniem mieszkania – pomimo ustawienia 22 stopni maksymalna temperatura do jakiej nagrzewa się mieszkanie to 20 stopni. Na piecu mam ustawioną temperaturę na 70 stopni, kaloryfery są gorące, wszystkie okna nowe plastikowe. Jaka może być przyczyna problemów z dogrzewaniem?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 22 stycznia 2012 - 02:09

Jeżeli kaloryfery są gorące to niestety wygląda to na zbyt małą ich moc, czyli nieprawidłowy dobór.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Hydromaroozo 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 30
  • Dołączył: 25-października 11

Napisany 16 lipca 2012 - 10:43

Wina nie koniecznie może leżeć po stronie kotła. Winą mogą być straty ciepła. Okna, izolacja termiczna.
Proszę po sprawdzać, bo ciepło może po prostu uciekać, a piec może okazać się nawet za duży, jeśli mieszkanie będzie dobrze izolowane.

Pozdrawiam.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 22 lipca 2012 - 03:48

HYDROMAROOZO- gdzie ty Chłopie się uczyłeś fizyki Gregory napisał jedyną możliwą przyczynę i nic innego nie wymyślisz nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia, kocioł napewno jest za duży i napewno grzejniki są za małe bo mieszkanie ma tylko 50 metrów. Sory ale nie wytrzymałem
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   karola19 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 11-marca 13

Napisany 11 marca 2013 - 04:19

Za mała moc kaloryferów trzeba to zgłosić administracji:)
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie