ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Ogrzewanie Nadmuchowe Pod Szafkami W Kuchni - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ogrzewanie Nadmuchowe Pod Szafkami W Kuchni

#1 Użytkownik jest niedostępny   muchozol1 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 30-stycznia 12

Napisany 30 stycznia 2012 - 12:41

Witam wszystkich w moim pierwszym poście natym forum. mam taki pomysł, by wykorzystać wolne miejsce pod szafkami kuchennymi i zainstalować tam ogrzewanie nadmuchowe. Jako że budżet mam ograniczony, w grę wchodzą tylko rozwiązania ekonomiczne. Najpierw myślałem o wykorzystaniu ogrzewania kanałowego, ale to dosyć drogie rozwiązanie. Drugim moim pomysłem jest zastosowanie grzejnika panelowego z użebrowaniem, np. grzejnik płytowy Purmo Compact C22 300x1200, ułożenie go na boku na 2 cm dystansie od podłogi. Pomiędzy grzejnikiem, a dołem szafki zostało by 3 cm przestrzeni. Z tyłu za grzejnikiem zamocowałbym zestaw 4 wentylatorów od obudów komputerowych o średnicy 14 cm i niskiej emisji hałasu (8,6db - 600 obr./min). Wentylatory te miały by regulację obrotów - tym sposobem mógłbym regulować temperaturę ogrzewania.

Co sądzicie o moim pomyśle? Będzie to wogóle działało? Czy grzejnik można zamontować na boku (panele grzewcze były by poziomo) i czy nie będzie problemu z jego odpowietrzeniem? Zastanawiam się, czy nie trzeba by jakoś zaizolować termicznie szafek od spodu.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 31 stycznia 2012 - 11:20

Kolejny "Adam Słodowy" moim zdaniem nie da się odpowietrzyc tego grzejnika
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   muchozol1 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 30-stycznia 12

Napisany 31 stycznia 2012 - 11:24

Najłatwiej krytykować - a może zaproponujesz jakieś inne, może już nawet sprawdzone, rozwiązanie?
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 31 stycznia 2012 - 07:20

Przepraszam ale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań jesli chcesz miec ogrzewanie nadmuchowe zamontuj nagrzewnice można to zrobic z samej lameli z grzejnika podłogowego /kanałowego/ wtedy da sie to odpowietrzyc,
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Obeznany 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 16-marca 17

Napisany 16 marca 2017 - 12:22

Ja natomiast mogę polecić ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji od firmy Feelco. Sam korzystam z takiego rozwiązania już od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że przez ostatnią zimę (która de facto była dosyć mroźna, biorąc pod uwagę ostatnie lata) sprawdzało się ono znakomicie. Cały system działa bez zarzutu i mój dom jest odpowiednio ogrzany w każdym momencie. Myślę, że jest to zasługa właśnie nowego rodzaju ogrzewania, który jest znacznie wydajniejszy od poprzednich. Wspomnę również, że sama firma Feelco działa bardzo profesjonalnie i widać gołym okiem, że zadowolenie klienta stoi u nich na pierwszym miejscu. Gorąco polecam!
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie