ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Zbiornik Ciśnieniowy Wyrównawczy - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zbiornik Ciśnieniowy Wyrównawczy Jego rola w instalacjii

#1 Użytkownik jest niedostępny   rotio 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 25-lutego 12

Napisany 25 lutego 2012 - 01:29

witam mam takie pytanie
jaka jest rola zbiornika cisnieniowego wyrównawczego posiadam w instalacjii takie cos
tyle ze co jakis czas musze dolewac wode bo ucieka cisnienie moze to przez ten zbiornik wszysttko jest szczelne a jak by tak zamiast tego zbiornika poprostu zaslepic to miejsce to nie było by to samo????
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 25 lutego 2012 - 04:27

Jest to naczynie przeponowe które ma w środku membranę gumową i z jednej strony wodę z drugiej powietrze. Na naczyniu jest zaworek taki jak w oponie samochodowej i tam powinno się znajdowac powietrze, przy pustym zładzie jakieś 1,3 bara. Jeśli naczynie jest uszkodzone bądz nie ma w nim powietrza ciśnienie z instalacji bardzo skacze i dośc często trzeba uzupełniac wodę kotłową. POZDRAWIAM
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   rotio 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 25-lutego 12

Napisany 27 lutego 2012 - 07:25

dzieki termastyl za odpowiedź własnie ja co jakis czas dolewam wode jest tak ze dolewam do 1 bara przy paleniu w piecu na drugi dzień z rana ciśninie spada do zera a jak sie napali dochodzi tylko do 0,5 bara az do momentu w którym nawet przy paleniu nie wzrasta to cisnienie na poczatku myślałem ze ucieka gdzies woda ale sprawdziłem wsztystko dokładnie i szczelnie jest
termastyl jak bys jescze mógł powiedzieć jak temu zaradzić i jak sprawdzić to naczyniebo właśnie nie ma takiego zaworku o którym piszesz jest tak że poprostu jest to naczynie i jesttylko jeden otwór w którym jest ta przepona to do tego wlewam wode nie a nic wiecej jest jescze zawór bezpieczeństwa ale niema to znaczenia w sumie na dole jest taka czarna stopka ale wątpie by tam był tenzaworek o którym piszesz
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie