ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Obudowa Kominka - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Obudowa Kominka Klej do marmuru

#1 Użytkownik jest niedostępny   Saszula 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 28-lutego 12

Napisany 28 lutego 2012 - 03:17

Witam,

Niestety jestem nieszczęślwą "posiadaczką" źle (wniosek po prześledzeniu dziesiątek artykułów) wykonanego kominka. Otórz obudowa kominka została wykonana z płyty k/g (kominek ma b.prostą konstrukcję)z zostawioną przestrzenią na obudowę z marmuru - wokół wkładu. W rezultacie okazało się, po tym jak marumr zaczął odpadać, że jest on przyklejony do profili aluminiowych. Stąd moje pytanie: jakim klejem przykleić ten marumr aby uniknąć konieczności przebudowy kominka? Dodam jedynie, że jest on używany właściwie w sposób ciągły.

Z góry dziękuję,

Ten post był edytowany przez Saszula dnia: 28 lutego 2012 - 03:17

0

#2 Użytkownik jest niedostępny   kominki lodz 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 07-marca 12

Napisany 07 marca 2012 - 11:00

Ło matko przenajświętsza, kto robił ten kominek ? Pewnie znowu jakiś pseudo monter kominków.. Dobrze wykonana podstawa pod marmury powinna byc wymurowana z ytongów, do których przyklejany jest marmur, czasami żeby zaoszczędzić sobie roboty niektórzy marmur przyklejają do płyty g/k nakręconej do profili, ale zeby przyklejac marmur do profila to jeszcze nie widziałem ani nie słyszałem, ale jak to się mówi albo tanio albo dobrze i bezpiecznie. Prawdę mówiąc ciężka sprawa,bo marmur jest ciągle narazony na nagrzewanie, wiec chyba kazdy klej po czasie puści, ale proponuje ewentualnie spróbować przykleić na czerwony silikon wysokotemperaturowy. Może bedzie trzymać. A wyizolowany jest chociaz ten profil? Pozdrawiam
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Emi25 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 19-lipca 12

Napisany 19 lipca 2012 - 09:02

Niestety ostatnio mój znajomy także miał ten problem. ;/ I zakończyło się przebudową kominka - oczywiście dodatkowe koszty - także spradzajcie swoich "fachowców". ;/
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   sebinus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 12-lipca 13

Napisany 12 lipca 2013 - 01:01

Źle wykonany kominek niestety dość często kończy się właśnie przebudową i oczywiście kosztami.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Mareczek90 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 23-lipca 14

Napisany 23 lipca 2014 - 10:26

Dlatego do tego trzeba wynająć fachowca, ja zastanawiam się nad kupnem takiego wkładu jak Arysto ,ale do montowania na pewno kogoś wynajmę bo nie chce nic sam popsuć.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   dominik83 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 12-listopada 15

Napisany 12 listopada 2015 - 12:02

Ufff. całe szczęście, że wynająłem odpowiedniego fachowca do tej roboty, choć powiem szczerze, że rozważałem by podjąć się tego wyzwania samodzielnie. W Twoim przypadku pozostaje chyba tylko przeudowa
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   ZuzannaP 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 7
  • Dołączył: 23-czerwca 16

Napisany 09 lipca 2020 - 01:43

Nie wiem, czy w takim przypadku nie lepiej zdecydować się na montaż nowej konstrukcji. Na plus moim zdaniem wyróżniają się Jotul Kominki Bielsko. Znajdziemy je m.in. w ofercie przedsiębiorstwa Waligóra. Wspomniana firma zajmuje się także zaawansowaną obróbką granitu używanego w blatach kuchennych, na schodach i nie tylko.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie