ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kotły Galmetu - Wszystkie Opinie, Bo Chcę Kupić - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kotły Galmetu - Wszystkie Opinie, Bo Chcę Kupić Witam wszystkich. Jestem w trakcie wyboru kotła.

#1 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 13 marca 2012 - 11:10

Witajcie.
No więc muszę kupić kocioł. Zdecydowałem się na taki z podjanikiem, bo chyba gorszego typu już kupować nie warto. Udało mi się poznać już kilka firm i trochę pojeździć. Nie mam okreśonego terminu, kiedy muszę zamontować kocioł, ale w sezonie 2012/2013 już na pewno powinien grzeć. Stąd moje pytanie: kto z Was spotkał się z firmą Galmet, Elektromet, (jakimiś używanymi kotłami Viessmann, Berrety, itp). Mam na uwadze Galmet i tak śledzę o nim różne opinie. Jak to bywa, czasami pozytywne, czasami negatywne. Czy możecie mi poradzić, co z tą firmą,co o niej wiecie, a może lepsze rozwiązania posiadaq konkurencja. Bo tak naprawdę nie chcę wydać (bo nie mam :)góry niepotrzebnych pieniędzy na drogi kocioł, jeżeli możn a kupić dobry i to w przystępnej cenie. Tylko, czy są tacy polscy producenci i czy taki Galmet zasługuje w ogóle na uwagę?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 13 marca 2012 - 12:03

W mojej opinii Galmet raczej nie. Specjalizują się oni w produkcji bojlerów. Poszukaj kotła z tradycyjnej oferty kotlarskiej : Zębiec, Ogniwo ,Klimosz itd.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 14 marca 2012 - 10:18

Ale dlaczego tylko inne firmy? Galmet, z tego, co wiem, produkuje kotły już od dekady, czyli nie jest firmą kotlarską:). A ogrzewacze wody, czy bojlery,a nawet solary wskazują na to, że rozwijają się tak samo, jak największe firmy światowe i podążają w podobnym kierunku.Dla mnie Galmet pozostaje nadal w sferze zainteresowań.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 14 marca 2012 - 07:46

Jak myślisz czy jest różnica między dwoma kotłami o jednakowej mocy z których jeden waży 250 kg a drugi 480 kg ???
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 14 marca 2012 - 11:36

Ten lżejszy łatwiej wtachac do kotłowni ;-)

Wracając do kotłów Galmetu - bojlery robią w najlepszym przypadku przeciętne, liczysz że kotły będą "ponad przeciętne" ?
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 15 marca 2012 - 08:31

Bojlery robią dobre - z tego, co wiem i przeczytałem na forach - między innymi na Muratorze. Co do kotłów, to bardzo wielu ludzie, nie wiedząc o istnieniu Galmetu i o tym, że robią kotły, po "szperaniu" na forach także zdecydoweała się na icvh wyrób. I są komentarze, że od 5-6 lat nic się z tymi kotłami nie dzieje. Więc chyba nie jest tak najgorzej ;) Ale masz rację, że kiedyś było to przeciętne (podobno sterowniki nawalały, była gorsza jakość stali i palenisk). Zrozum mnie, ja nie chcę kupić czegoś tylko dlatego, że ten lub ten, coś dobrego o danym produkcie powiedział, czy napisał. Ja chcę moje ciężko zarobione pieniądze wydać z głową i na razie jestem na etapie rozpatrywania oferty Galmetu - stąd moje prośby o opinie. Jeżeli inne będę równie ok lub nawet lepsze w podobnej cenie, to przecież nie będę się upierał, tylko szukał z kolei opinii o tych "drugich".
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 15 marca 2012 - 09:35

Chyba żartujesz z tymi dobrymi bojlerami. Dobre bojlery to robią Drażice a średnie bojlery robi Biawar. Galmet jest na spodzie tej piramidki obok Stalmetu, Elektrometu itd. Co do kotłów to nie są nic lepsze niż były. Ale śmiało kupuj - złożysz potem reklamację na forach.

Chyba, że mało naodkładałeś i po prostu w taką półkę celujesz. To rozważ jeszcze Per-Eko albo jakiś pleszewski.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 16 marca 2012 - 08:49

Oferta Galmetu to ponad 200 urządzeń techniki grzewczej i pod tym względem jest największym podmiotem w kraju. To chyba nie tak tak najgorzej:) Tych bojlerów to też sprzedają sporo, wprowadzają nowe technologie, jakoś próbują wiązać jakość z atrakcyjną ceną. To chyba argumenty świadczące raczej "za nimi", niż "przeciwko nim". Elektromet z kolei, to przepaść jakościowo-cenowa w stosunku do Galmetu, wystarczy poczytać na innych forach - choćby Muratora. Ale spoko, takie jest Twoje zdanie. Ja nie z "jednej słusznej partii" i wszystkie odpowiedzi szanują z tym samym szacunkiem. A jak będzie coś lepszego (realnie) od Galmetu, to "biorę w ciemno":)
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Rafal 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 8
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 16 marca 2012 - 02:05

Zobacz postFrodoB, o 14 marca 2012 - 10:18 , powiedział:

Galmet, z tego, co wiem, produkuje kotły już od dekady, czyli nie jest firmą kotlarską:)... że rozwijają się tak samo, jak największe firmy światowe.



Zobacz postFrodoB, o 15 marca 2012 - 08:31 , powiedział:

Bojlery robią dobre - z tego, co wiem ...



Zobacz postFrodoB, o 16 marca 2012 - 08:49 , powiedział:

Oferta Galmetu to ponad 200 urządzeń techniki grzewczej ...


SORRY CHŁOPAKI NIE WIDZICIE, ŻE TO SPAMER REKLAMUJĄCY W TAKI INTELIGENTNY SPOSÓB GALMET ???
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 16 marca 2012 - 02:52

Haha. No to na grubo. Ja i reklamowanie kogokolwiek i czegokolwiek. Jak się czegoś szuka i trzeba za to zapłacić trochę kasy, to rozsądny człowiek raczej sprawdza wszystkie dostępne wiadomości. Nie mam zamiaru się usprawiedliwiać. W necie każdy może pisać co chce, bo myśli, że jest "anonimowy". Mogę Ci podać moje dane, jak chcesz, ale po co, jak dla Ciebie to jest od razu Spam. Wolność słowa - na szczęście, nie oznacza, braku wolności do obrony.
A tak już po temacie, zobacz sobie, jak wyglądają posty spamowe, czy reklamowe - zwal, jak zwal. Jest tam mnóstwo jakich linków, porównań, statystyk, odwołań i peanów dla danej marki. Ale, jak już wspomniałem, jak ktoś się uprze, to będzie to swoja teorię kręcił i kręcił. A nie powiedziałem, że Galmet jest "ah i och". Masz ciekawszą propozycję, to proszę, podaj, Chętnie skorzystam i podzielę się wrażeniami, jak kupię.

A to polska właśnie - szukasz chłopie pieca do domu, do zrobią z ciebie szarą eminencję jakiejś tam firmy.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   Tom 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 16-marca 12

Napisany 16 marca 2012 - 07:20

Jednemu może "brzydko pachnieć" pseudo promocją, drugiemu nie, takie życie. Ja wrócę do wątku i powiem, że Galmet to może i te kotły ma dobre, ale nie mogę stwierdzić dokładnie, bo sam nie posiadam. Tylko przeleciałem ze trzy wątki i opinie naprawdę są różne, jak to w internecie. Ja mam kupiony lata temu bojler i wszystko jest w porządku. Jasne, że są lepsze i gorsze firmy, ale każdy ma tam jakieś swoje upodobania. I na serio takie energiczne zapytania i duża wiedza - 200 urządzeń i coś tam jeszcze, może budzić podejrzenia. Ale co tam, kłamstwo ma krótkie nogi i szybciej obleci świat, nim prawda ubierze buty jak mówią. Jak będzie spam, to i tak wyjdzie i tak, Panie FrodoB :)
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 16 marca 2012 - 07:54

A ja myślę że zbyt mało technicznie wie Chłopak o galmecie aby go reklamowac raczej chciałby się utwierdzic w przekonaniu że g...... które chce kupic chociaż ładnie pachnie ale g.... to g...... POZDRAWIAM
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 17 marca 2012 - 07:39

Do termastyl: uważasz, że te kotły są aż tak cienkie? A czemu? Bo dobrze byłoby wiedzieć już na samym początku, żebym sobie nie strzelił w kolano, dzięki za opinię.
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 18 marca 2012 - 12:35

Nie ma kotłów całkiem do d.... mamy XXI wiek więc różnice w technologiach pomiędzy różnymi fabrykami są niewielkie, tu trzeba brac inne aspekty pod uwagę:
1. Serwis danej fabryki
2. Tradycje danej fabryki
3. Cenę kotła
5. Wagę kotła
6. Rozwiązania technologiczne /automatyka/
7. Teraz także wygląd
A najważniejsze jest to wszystko razem wzięte pomnożone przez ilośc lat pracy tego kotła i podzielone przez ilośc pozytywnych opinni instalatorów wynik iaki Ci wyjdzie musisz jeszcze dodac do stosunku ilości opalu podzielonego przez ilośc dni grzewczych i pomnożyc to wszystko przez ilośc godzin własnej pracy włożonej w czyszczenie takiego kotła. Ponieważ trudno to wszystko policzyc postaram się to wyjasnic inaczej kupując tańszy kocioł z fabryki która tak naprawdę nie specjalizuje się w niczym masz kocioł na 10 lat który Cię denerwuje i musisz mu poświęcac dużo czasu. Lub kupujesz kocioł fabryki która od ponad wieku produkuje tylko kotły i nic innego wstawiasz go do kotłowni i na conajmniej 20 lat nie musisz się martwic jaki kupię sobie następny kocioł. Są ludzie którzy lubią zmiany i OK ale są też tacy którzy robią raz a dobrze. Pytasz na forum o opinie innych ludzi i chciał byś aby dwadzieścia kilka lat własnego doświadczenia napisac Ci jednym zdaniem moim zdaniem nie zależy Ci na opiniach lecz chcesz się uświadomic we własnym przekonaniu tak działa forum jest gro ludzi którzy mają odmienne poglądy na różne tematy nie koniecznie te poglądy są wyczytane z Muratora czy innych branżowców jesli ich posłuchasz możesz byc zadowolony lub nie ale jeśli ich nie posłuchasz to tylko na własną odpowiedzialnośc zwalasz swoją decyzję.POZDRAWIAM

P.S.
Załóż temat p.t. "Co sądzicie o kotłach Zębiec?"
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 19 marca 2012 - 01:07

Ale mi właśnie zależy na opiniach na temat nie tylko Galmetu. Zębca ma moja siostra i jest ok. Ale ja chcę się czegoś dowiedzieć o kotłach Galmetu. Tylko, jak napisałeś, że te kotły są g.... To chciałbym też wiedzieć dlaczego. Czy nie powinno się kupować naprawdę od firmy, która ma też pompy i inne urządzenia. Czy jednak kupować u typowych kotlarzy. Masz rację we wszystkim, co piszesz. To proszę poradź, jaki kocioł będzie dobry do piętrowego domu (góra do wykończenia, ale są okna i generalnie wszystko). Powierzchni użytkowa 160 m2. Podłogówka ok 35-40 m2. Kotłownia tylko lekko obniżona.
0

#16 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 19 marca 2012 - 02:58

Kolega Gregory wyczerpująco Ci napisał jakie marki brac pod uwagę ja nie mam nic do dodania osobiście montuję jeszcze sasa ale tylko niektóre modele no i lazara też wybrane w zależności od budynku. POZDRAWIAM
0

#17 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 20 marca 2012 - 09:32

Chodzi Ci o tego Lazara, którego producent pochodzi ze Śląska, a dokładnie z Jastrzębia-Zdroju? Czy myślisz, że ten piec (producent) z Twojego doświadczenia jest dużo lepszy od tego Galmetowskiego kotła?
0

#18 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 20 marca 2012 - 04:45

Jesli chcesz palic ekogroszkiem lub peletem to bierz lazara
0

#19 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 21 marca 2012 - 08:55

Dzięki za radę. Sprawdzę sobie ich ofertę i zobaczę, co mają do zaoferowania.
0

#20 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 21 marca 2012 - 07:18

ja nie muszę mam ich autoryzację

Ten post był edytowany przez termastyl dnia: 21 marca 2012 - 07:18

0

Prześlij ten temat:


  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie