ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kotły Galmetu - Wszystkie Opinie, Bo Chcę Kupić - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kotły Galmetu - Wszystkie Opinie, Bo Chcę Kupić Witam wszystkich. Jestem w trakcie wyboru kotła.

#21 Użytkownik jest niedostępny   FrodoB 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 12
  • Dołączył: 13-marca 12

Napisany 22 marca 2012 - 08:10

A co to znaczy, że "masz autoryzację". Chodzi o Lazara. Możesz polecać "widełki" cenowe, zapewniasz pełny serwis, nawet pogwarancyjny? Bardzo ciekawe, jest to,co mówisz, tylko nie do końca wszystko rozumiem, co się za tym kryje?
0

#22 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 22 marca 2012 - 09:15

Autoryzacja to znaczy, że ma uprawnienia do serwisowania i pierwszego uruchomienia kotłów. Może szczegóły omówicie sobie na PW bo temat miał być o tym czy forumowicze polecają Galmeta (wyszło, że nie polecają) i co w zamian polecają (już też napisali).
0

#23 Użytkownik jest niedostępny   Tom 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 16-marca 12

Napisany 25 marca 2012 - 08:24

FrodoB - chyba niezbyt ten Galmet popularny. Może poszukałbyś takiego pieca też wśród tych, które polecają fachowcy z forum. A nóż okaże się lepszy. Nie ma co podejmować pochopnych decyzji i jeszcze trochę z klapkami na oczach i uszach. Taka moja rada.
0

#24 Użytkownik jest niedostępny   tlonim 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 01-kwietnia 13

Napisany 01 kwietnia 2013 - 07:59

Myśle, że jako jedno z kryterium wyboru kotła należy wybrać np. grubość płaszcza kotła. Wpływa to na żywotność kotła - korozja.
Ja mam Galmet KWP-22d, no i tutaj grubośc blachy wg instrukcji jest 5mm. Jak podejmowałem decyzje o zakupie kotła, to byłem zielony i nie myślałem czym się sugerować. Decyzję za mnie pdejmował instalator. Po 2 latach eksploatacji kotła wiem trochę więcej i mysle, ze wybrałbym bardziej rozsądnie

Myśle, że są producenci, którzy oferuja kotły o grubości blachy od 6mm i więcej. Tak pobieznie szukając znalazłem, że Defro ma blachę grubosci 6mm dla tej mocy kotla. Uwaga - grubośc zalezy od mocy kotła. Czyli im większy kocioł tym blacha grubsza. Po 2 latach eksploatacji kotła wiem trochę więcej

Z drugiej zaś strony w poprzednich postach był przytaczany argument wagi kotła. No i się zastanawiam czy im cięższy to lepszy? Bo byc może ta waga przekłada się na grubość płaszcza..?
0

#25 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 02 kwietnia 2013 - 11:14

Waga wiąże się nie tylko z grubością stali ale także z konstrukcją (budową) kotła. Jest więc czynnikiem, który warto brać pod uwagę jednak porównując kotły o zbliżonej konstrukcji i mocy.

Dobre kotły są produkowane stali 6 mm jednak oprócz grubości stali ważny jest także jej gatunek. Upraszczając - powinna być to stal kotłowa.
0

#26 Użytkownik jest niedostępny   Olo 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 27-czerwca 15

Napisany 27 czerwca 2015 - 11:30

Mam ich kocioł 25 kW od 2008roku.
Jak na razie sprawuje się dobrze.
Do tej pory wymieniłem ślimak w podajniku - to wszystko.
Generalnie jestem zadowolony.
Polecam.
0

#27 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 29 czerwca 2015 - 09:02

A cenowo - opłacalne?
0

#28 Użytkownik jest niedostępny   pneudek 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 29-czerwca 15

Napisany 29 czerwca 2015 - 10:50

Kocioł 25kW GT w okolicach 6800-7300. Właśnie opinie są takie, że kuszą niską ceną, a potem to starcza na długi czas.
0

#29 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 07 lipca 2015 - 11:30

no właśnie sztuka jest znaleźć coś w cenie i trwałego, bo z drugiej strony to, że coś jest drogie nie oznacza oda razu, że posłuży nie wiadomo ile
0

#30 Użytkownik jest niedostępny   Termar 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 30-lipca 15

Napisany 04 sierpnia 2015 - 10:59

Nie słyszałem o kotłach tej firmy, jak się sprawdzają w codziennym uzytkowaniu?
0

#31 Użytkownik jest niedostępny   pneudek 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 29-czerwca 15

Napisany 24 sierpnia 2015 - 12:30

Myślę, że kotły Galmetu zaspokajają potrzeby swoich użytkowników. Wysoki komfort obsługi urządzenia dzięki sterowaniu instalacją. Wiele kotłów ma moduły internetowe dzięki czemu użytkownik ma możliwość zdalnego poglądu i dostosowania do siebie kluczowych parametrów pracy. Dzięki możliwości dobrego wyregulowania nie narazisz się na niepotrzebne wysokie koszty ogrzewania.
0

#32 Użytkownik jest niedostępny   LukKapszlewicz 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 31-sierpnia 15

Napisany 31 sierpnia 2015 - 04:58

pneudek, dzięki za info, nie miałem nigdy do czynienia z galmet, ale czas sie chyba zainteresować.
0

#33 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 02 września 2015 - 10:56

Przy obecnych cenach Zębca będzie ciężko. Praktycznie zmiażdżyli konkurencje tegoroczna obniżką cen.
0

Prześlij ten temat:


  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie