ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jak Palić? Ogniwo Biecz - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak Palić? Ogniwo Biecz

#1 Użytkownik jest niedostępny   Wankz 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 07-maja 12

Napisany 07 maja 2012 - 03:05

Mam ok 20letni piec Ogniwo Biecz, nie wiem jakiego modelu - tabliczka jest nieczytelna. Może ktoś rozpoznaje model?
Nie wiem czym powinienem palić czy węglem czy koksem?
Piec rozpalam od góry i nie potrafię ustawić dopływu powietrza, tak żeby się dobrze paliło. Powinienem dać więcej powietrza czy mniej?
Nie uzyskuje odpowiedniej temperatury, przy podkładaniu z pieca się dymi. Bardzo ciężko się w nim rozpala. Rozpalam go od góry, ponieważ od dołu się nie da (dymi się). Zasypuje go węglem, a rozpalam drewnem. Są dni, że rozpala się lepiej, a są takie, że jest to niemal niemożliwe.
Dodam, że mam założony wkład kominowy o długości 12 m. Zamieszczam zdjęcia pieca.

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 maja 2012 - 08:42

A czy sprawdzałeś ostatnio drożność przewodu kominowego? Kiedy kocioł był ostatnio czyszczony?
Tego typu kotły służą raczej do opalania węglem. Przy górnym spalaniu wg mnie lepiej byłoby używać miał węglowy.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Hydromaroozo 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 30
  • Dołączył: 25-października 11

Napisany 16 lipca 2012 - 10:19

Tak jak kolega wyżej już powiedział. Sprawdź drożność komina, i czy piec był czyszczony. W innym przypadku po prostu może nie być cugu przez co trudno się w nim rozpala. Jaki to piec nie mogę niestety rozpoznać. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 14 maja 2015 - 02:08

nie wiem jaki to model, ale zwykle piece z Ogniwa przeznaczone są do drewna. Spróbuj przy rozpalaniu zamknąć górę i lekko uchylić drzwiczki dolne - działają lepiej niż dmuchawa.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie