ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Prośba O Analizę Rozwiązania - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Prośba O Analizę Rozwiązania

#1 Użytkownik jest niedostępny   pawel1979 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 21-czerwca 12

Napisany 21 czerwca 2012 - 11:49

Witam

W chwili obecnej mam jeden obwód grzewczy rozdzielony na dwa rozdzielacze (parter i piętro) przez zwykły trójnik (oczywiście jeden na zasilaniu i jeden na powrocie). Regulator pokojowy umieszczony w salonie na parterze na ścianie przeciwległej do ściany z grzejnikami. W tzw. porze przejściowej (wiosna lub jesień) mam taką sytuację, że nagrzewa się szybciej piętro; rozdzielacz grzejników dla piętra umieszczony jest praktycznie w pomieszczeniu nad kotłem (gazowym) więc normalne jest, że dostaje wcześniej całe ciepło wytworzone przez piec. Niestety na parterze a zwłaszcza w salonie jest zimno, natomiast na górze gdzie i tak jest cieplej (z natury) muszę przykręcać grzejniki.
Co byście powiedzieli na następujące rozwiązanie. Na zasilaniu górnego rozdzielacza umieszczam zawór termostatyczny z siłownikiem normalnie zamkniętym, który jest sterowany w zależności od temperatury powrotu z dolnego rozdzielacza.
W załączniku szkic proponowanego rozwiązania

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 01 lipca 2012 - 06:59

Nie ma złych rozwiazan sa tylko nie skuteczne, nie spróbujesz nie bedziesz wiedział
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie