ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Zakup Kotła Galmet Eko Gt-Kwp 14 Kw - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zakup Kotła Galmet Eko Gt-Kwp 14 Kw BARDZO PROSZĘ O PORADE

#1 Użytkownik jest niedostępny   troy 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 19-kwietnia 11

Napisany 19 kwietnia 2011 - 05:00

WITAM WAS,bardzo proszę o porade mam domek 140 metrów powierzchni użytkowej,ocieplony (steropian 10),nowe grzejniki,ktoś polecił mi zakup kotła GALMET EKO GT-KWP 14 KW,jaki kupić osprzęt (pompy + zawór),jaki zbiornik c.w.u pionowy(ponoć szybciej dogrzewa)czy poziomy(potrzebuje 120-140 litrów),ile ekogroszku na sezon trzeba kupić,czy macie ten kociołek,jaki jest?bardzo prosze poradźcie!!! :blink:
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 19 kwietnia 2011 - 09:07

Cześć, kotły te (Galmet) w naszym rejonie nie są popularne. Bojlery tej firmy sa raczej przecietne więc czego można oczekiwac po kotłach. Na targach wyglądało to wprawdzie przyzwoicie ale są bardziej sprawdzone i renomowane kotły w tej cenie. Obecnie hitem jest kociol Ogniwo Eko Plus chociaż pojawiły sią już głosy, że prostszy Ogniwo Eko jest lepszym zakupem. Ten drugi na pewno jest konstrukcją bardziej sprawdzoną. Jeżeli zdecydujesz się na Eko Plusa - 16 kW, jeżeli Ogniwo Eko to 15 kW. Zapewne będa osoby, które polecą zakup kotła o większej mocy.

Bojler poziomy, dwupłaszczowy 140 litrów to dobre rozwiązanie dla 4 - 5 osób. O ile wiem dwupłaszczowe są w praktyce wydajniejsze niż pionowe z wężownicą.

Spalanie jest sprawą indywidualną, zależną od tego jaką lubisz temperaturę i jaka będzie zima. Możesz przyjąć, że od 4 do 6 ton na sezon.

W sprawie pompy masz 2 drogi, pierwsza to markowe Grundfoss, Wilo, Leszno a druga droga to tanie pompy w niskiej jakości. Ja bym poszedł pierwszą drogą, do tego markowy zawór 4-drogowy np. ESBE.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   troy 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 19-kwietnia 11

Napisany 20 kwietnia 2011 - 03:20

Bardzo dziękuje :P
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 20 kwietnia 2011 - 07:17

Ja natomiast sugeruję zainteresować się kotłem Zębiec KPM Duo 20kW. Warto go zobaczyć na własne oczy i przekonać się o tym jak dużą ma dodatkową komorę spalania. Uniwersalność jeśli o rodzaj i jakość spalanego paliwa chodzi jest podobna jak w Ogniwie. Pytanie tylko czy do zaakceptowania są gabaryty kotła?
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie