ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Pellet - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pellet

#1 Użytkownik jest niedostępny   Efekt 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 21-czerwca 12

Napisany 21 czerwca 2012 - 06:36

Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć czy warto ogrzewać dom pelletem. Macie jakieś doświadczenie z nim ? Mój znajomy w poprzednim sezonie grzewczym zaczął używać pelletu do ogrzewania i próbuje mnie namówić na to samo , wiadomo większe zamówienie mielibyśmy taniej. Aktualnie pale węglem , rzadziej miałem, lecz wolałbym coś czemu trzeba poświęcać mniej uwagi ( ciągłe dorzucanie do pieca itp.)
Pozdrawiam
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   SubwayToVenus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 24-czerwca 12

Napisany 24 czerwca 2012 - 12:01

Śmiało możesz inwestować w pellet. Pieniądzę po jakimś czasie się zwrócą, gdyż pellet jest znacznie wydajniejszy i efektywniejszy niż pospolity węgiel.
To prawda, że pellety to wygodniejsza forma opalania dla użytkowników, bo po prostu raz - jak napisałeś, nie trzeba ciągle doglądać pieca, dwa - nie pozostawia tyle popiołu, co inne paliwa.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2012 - 11:50

Dawno nie czytałem takich bzdur. Czy to jakaś kolejna inteligentna akcja promująca konkretny opał ???

Pelet ma gorszą wartość opałową niż eko groszek, szybciej się spala, jest za drogi i dobry kocioł na pelet też jest za drogi.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Efekt 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 21-czerwca 12

Napisany 25 czerwca 2012 - 12:36

Czyli ze względu na koszta lepiej wybrać pellet niż ekogroszek ? W sumie koszta to najważniejsze kryterium w dzisiejszych czasach :)
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 25 czerwca 2012 - 10:25

Czyli ze względu na koszta zdecydowanie lepiej wybrać eko groszek niż pelet.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   SubwayToVenus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 24-czerwca 12

Napisany 27 czerwca 2012 - 04:03

Fakt faktem, pisałem to na podstawie mojej opinii i doświadczenia. Jedni są bardziej przekonani ku pelletom a inni zaś opowiadają się za np. eko-groszkiem.
Zależy na czym komu zależy, prawda? Wysokie koszta poniesione na początku, czasem odstraszają. Oczywiście rozumiem to i rzeczywiście tak bywa... Jednak jeżeli komuś bardziej zależy na ekologii, czystości i wygodzie, to wtedy jak najbardziej pellet. Trzeba wiedzieć czego się chce. ;)
A inwestycja w system ogrzewania na pellety może się zwrócić, tzn. może nie tyle zwrócić, co po prostu z czasem będzie mniej dotkliwa, pod względem bieżących kosztów. Nie porównuję tutaj akurat z eko-groszkiem, ale piszę ogólnie, konkretnie o pelletach. :)
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Andrzej Wysocki 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 27-czerwca 12

Napisany 27 czerwca 2012 - 07:04

Witam!

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

Chętnie odpowiem na Wasze pytania
Pozdrawiam!
Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   stefek 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 24-września 12

Napisany 24 września 2012 - 08:16

Witam,
w jakiej cenie macie pellet w waszych okolicach ?
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   WaldekKol 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 16-kwietnia 13

Napisany 16 kwietnia 2013 - 01:18

Pellet zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł hmm ostatnio natknąłem się na opinie ze co prawda jest ekonomiczny ale mniej kaloryczny niż węgiel. Do końca nie wiem jak jest. Co do cen pelletu ostatnio widziałem cennik jednej z firm niedaleko Wrocławia jak tam wpadnę to podpytam dokładnie, muszę policzyć czy inwestować w ten system grzewczy czy zostac jeszcze przy tradycyjnych formach
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 16 kwietnia 2013 - 09:01

Moim zdaniem jest przede wszystkim ekologiczny, aby był także ekonomiczny cena musiałaby spaś o jakieś 25 %. Przypuszczam, że za kilka lat zaczną się popularyzować pompy ciepła. Już teraz instalacja pompy ciepła (nawet głębinowej) warta jest rozważenia w porównaniu z instalacją kotła automatycznego na eko-groszek.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   mazi 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 23-października 13

Napisany 23 października 2013 - 07:15

każdy będzie bronił swojej opinii. wiadomo. ktoś ma ekogroszek to nie będzie mówił że pellet jest ok. a jak ktoś ma pellet nie będzie mówił że ekogroszek jest ok. To oczywiste. na prosty rozum pellet jest z drzewa a drzewo podczas spalania jest bardziej ekologiczne niż węgiel
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 23 października 2013 - 08:49

Zobacz postmazi, o 23 października 2013 - 07:15 , powiedział:

wiadomo. ktoś ma ekogroszek to nie będzie mówił że pellet jest ok. a jak ktoś ma pellet nie będzie mówił że ekogroszek jest ok. To oczywiste.

Dlaczego to niby jest oczywiste ?
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   mazi 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 23-października 13

Napisany 30 października 2013 - 08:12

a lubisz przyznawać się do błędu. Polak ma w genach uważanie że używa najlepszych rzeczy i ciężko mu wytłumaczyć że coś innego może być lepsze.

Ten post był edytowany przez mazi dnia: 30 października 2013 - 08:12

0

#14 Użytkownik jest niedostępny   Piotrek2 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 19-listopada 13

Napisany 19 listopada 2013 - 03:32

pellet jest najbardziej opłacalny przy ogrzewaniu małych domów lub mieszkań. Moim zdaniem to bardziej eko rozwiązanie niż ekogroszek, juz wolę wydać więcej kasy ale palić pelletem.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie