ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Schemat Do Oceny, Czy To Zadziała ? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Schemat Do Oceny, Czy To Zadziała ?

#1 Użytkownik jest niedostępny   cezar1976 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 29-czerwca 12

Napisany 30 czerwca 2012 - 12:02

Witam

Proszę o analizę powyższego schematu, w temacie orłem nie jestem ale mocno próbuje. Piec ekoplus z ogniwa 25 kw, powierzchnia do ogrzania około 200 m kw. Piec w piwnicy, rury stalowe rozprowadzone w piwnicy, bojler z założenia ma pracować na grawitacji (lato) albo po przez pompę - w normalnym trybie. Na piętrze jeden rozdzielacz a do niego z pexów podłączenie do każdego grzejnika z osobna. Czy jak założe termostaty na piętrze a na dole zrobię sterowanie na podstawie temperatury wewnętrznej możliwość sterownika przy piecu ( głównie hol, salon) to czy sterownik nie będzie za szybko wyłączał pompy, dodam że grzejniki na piętrze są bardziej przewymiarowane niż na dole ??? Czy bojler z podwójną wężownicą biawar 140 l średnica rur zasilających 1 1/4 cala pójdzie na grawitacji ?

Czy warto stosować zawór 4 drogowy, nie którzy fachowcy mówią że to ściema ??? Gdzie zamontować odpowietrzniki ???

Proszę o sensowne opinie i krytyki, a może coś zmienić ??Załączony plik  SCHEM 2.JPG (121,33K)
Ilość pobrań: 25
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 01 lipca 2012 - 07:04

Wyglada ok jedno zastrzezenie do naczynia przelewowego powinny dochodzic i powrót i zasinanie
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   robson 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 23-października 12

Napisany 23 października 2012 - 07:10

ja bym zamontował pompe do podgrzewania bojlera
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie