ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Zębiec Linia Supernova - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zębiec Linia Supernova Czy warto aż tyle dopłacić

#1 Użytkownik jest niedostępny   BakuGan 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 26-kwietnia 11

Napisany 26 kwietnia 2011 - 11:51

Cześć i czołem,

Mocno zastanawiam sie nad Zębcem. Na stronie Zebiec ma kotły SuperNova a w sklepach ich nie ma. Na oko wygląda, że są to stare kotły ale z innym napisem Zębiec. Jeden sklep chciał mi sprowadzić ale było 1000 zł drożej niż to co mieli na magazynie. Jak sądzicie warto dopłacić ???

Chodzi mi o porównanie Merkury -> KPP DUO ???
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 27 kwietnia 2011 - 11:59

Już kiedyś chyba pisałem że wszelkie nowości muszą popracować jeden sezon aby coś więcej o nich napisać. Jeśli chodzi o model KPP to po 2 czy 3 latach od kiedy zostały wprowadzone na rynek nie słychać nic o ich awaryjności więc wnioskuję że wszystko jest w najlepszym porządku.
Osobiście wybrałbym sprawdzony model czyli KPP Duo (Merkury wg mnie to tylko odświeżona wersja KPP z możliwością zakupu innego sterownika).
Pozdrawiam
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   pointer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 27-kwietnia 11

Napisany 27 kwietnia 2011 - 04:10

W sumie mam podobny dylemat. Ale może to racja, by nie kupować nowinek. Tylko jeżeli Merkury to odświeżona wersja, to może nie ma się co zastanawiać.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 27 kwietnia 2011 - 09:28

Absolutnie nie widzę sensu dopłacać do "nowej linii" skoro można jeszcze kupić wersję o 1000 zł tańszą. Wszystkie te nowe, super, extra linie to tylko marketingowe chwyty by sprzedać to samo drożej.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   pointer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 27-kwietnia 11

Napisany 29 kwietnia 2011 - 03:03

Zobacz postGregory, o 27 kwietnia 2011 - 09:28 , powiedział:

Absolutnie nie widzę sensu dopłacać do "nowej linii" skoro można jeszcze kupić wersję o 1000 zł tańszą. Wszystkie te nowe, super, extra linie to tylko marketingowe chwyty by sprzedać to samo drożej.

Też sporo w tym racji. A fakt, że kupujący (np. ja) często nie są ekspertami, to nawet pobieżna lektura nie wiele pomoże, by stwierdzić kiedy mamy do czynienia z faktycznym postępem, a kiedy tylko z lepszymi gadżetami.
To jednak w sumie chyba nie umniejsza marki Zębiec.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 29 kwietnia 2011 - 11:27

Oczywiście, że nie. Zębiec musi iść z duchem czasu i wprowadzać tego typu "nowinki" skoro tego oczekują klienci.

Zresztą nie można odmówic Zębcowi innowacyjności (np. model KPM DUO). Zaskakująco solidny jest też kocioł z podajnikiem KP.

Pozdrawiam
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 10 maja 2011 - 09:38

Witam

Ponoć do końca maja Zębiec proponuje zakup modułu do siłownika, sterownika pokojowego i modułu do sterowania za pomocą Sms-ów za przysłowiową złotówkę. Czy to jest prawda czy tylko chwyt reklamowy żeby sprzedawać nową serię kotłów z nowym sterownikiem (który jest za dopłatą)?
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   pointer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 27-kwietnia 11

Napisany 12 maja 2011 - 10:25

Zobacz postmaximus, o 10 maja 2011 - 09:38 , powiedział:

Witam

Ponoć do końca maja Zębiec proponuje zakup modułu do siłownika, sterownika pokojowego i modułu do sterowania za pomocą Sms-ów za przysłowiową złotówkę. Czy to jest prawda czy tylko chwyt reklamowy żeby sprzedawać nową serię kotłów z nowym sterownikiem (który jest za dopłatą)?


Oczywiście, że chwyt reklamowy, ale skuteczny. Bo dostajesz konkret. A konkurencja nie śpi. Być może to jest też to, o czym pisał Gregory. No cóż, ale czasem warto iść z postępem lub poczekać chwilę, aż ten "postęp" stanieje.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 13 maja 2011 - 01:27

Czyli trzeba szukać po sklepach starych modeli póki jeszcze są. Zawsze to 1500 zł w kieszeni.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   BakuGan 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 10
  • Dołączył: 26-kwietnia 11

Napisany 19 maja 2011 - 09:01

A kto szuka ten znajdzie ...
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   premo 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 8
  • Dołączył: 30-kwietnia 11

Napisany 31 maja 2011 - 10:00

A może ktoś się zdecydował na te nowe kotły z linii Supernova Zębca? Mi się wydaję że czasem lepiej dołożyć więcej kasy i kupić coś porządniejszego.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie