ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Prosze O Wstepne Rady Ustawienia Pieca Ulrich 17Kw - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Prosze O Wstepne Rady Ustawienia Pieca Ulrich 17Kw

#1 Użytkownik jest niedostępny   bysio71 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 15-listopada 12

Napisany 15 listopada 2012 - 01:02

Jako nowicjusz witam wszystkich i licze na pomoc od osob ktore sa bardziej zoorientowane w temacie ode mnie. W koncu zdolalem sie wprowadzic do nowo wybudowanego domu i zbliza sie okres grewczy a ja mam problem z rozgrzaniem pieca i nie wiem od czego zaczac. Hydraulik ktory robil u mnie instalacje nie jest w stanie mi pomoc twierdzac ze wina jest pieca ktory zakupilem osobiscie (a nie od niego ;)). Dom ma powierzchnie 120m2. Ocieplony styropianem 10cm. Wedlug producenta taki piec jest w stanie ogrzac do 260m2.Ogrzewanie 60m2 podlogowki plus kaloryfery aluminiowe o mocy w sumie okolo 6,5kw. Piec Ulrich 17Kw electronik, sterowany elektonicznie. Tu link do strony http://www.ulrich.com.pl/pl/oferta-urzadzenia-urzadzenia_grzewcze-kotly_na_paliwa_stale-kociol_wielopaliwowy_fest_-760,1,20.html .Komin ceramiczny okolo 4m wysokosci. Ogrzewanie podlogowe mam wlaczane recznie, tzn pompka do kontaktu i woda idzie w obieg. Natomiast jezeli chodzi o kaloryfery sa wlaczane poo osiagnieciu przez piec odpowiedniej temperatury (w tej chwili jest to 57 stopni). Piec ustawiony na 65 stopni. W momencie kiedy piec osiaga 57 stopni wlacza sie pompka na kaloryfery, po chiwli w zwiazku z zimna woda w kaloryferach spada temperatura na piecu i wylacza sie pompka. Po czym po osiagnieciu po paru minutach 57 stopni znowu wlacza sie pompka i po chwili wylacza i tak w kolko. Piec nie osiaga ustawionej temp 65 stopni. Dmuchawa ustawiona min 28% maks 70%. Ciag w kominie otwarty na 1/4. Probowalem palic drewnem pozostalym po budowie jak rowniez weglem ktory zakupilem. Wszyscy mi radza ze musze poznac piec i ustawic go osobiscie, natomiast nie wiem od czego zaczac!? Chociaz moze ktos mi poradzi jakies wstepne ustawienia i co na wstepie ustawiac? Ciag kominowy, dmuchawe min/max, temperature wlaczania pompy c.o., temperature na piecu? BARDZO PROSZE O JAKIES RADY!!!
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 20 stycznia 2013 - 05:41

Pierwszy sezon w nowo wybudowanym domu bywa trudny chociażby ze względu na koniecznośc wygrzania (dosuszenia) budynku. Czy po wyłączeniu pompki temepratura na piecu rośnie szybko ?
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   bysio71 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 15-listopada 12

Napisany 20 stycznia 2013 - 09:48

Zobacz postGregory, o 20 stycznia 2013 - 05:41 , powiedział:

Pierwszy sezon w nowo wybudowanym domu bywa trudny chociażby ze względu na koniecznośc wygrzania (dosuszenia) budynku. Czy po wyłączeniu pompki temepratura na piecu rośnie szybko ?

Witam,dziekuje za zainteresowanie.Mysle ze temperatura w miare szybko rosnie jezeli nie chodzi pompka i wylaczona jest pomka od podlogowki, tzn okolo 20-30sek/1stopien.Natomiast jezeli wlacze pompke od podlogowki trwa to znacznie dluzej a nawet moge napisac ze ma problem z osiagnieciem ustawionej temperatury na piecu.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie