ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Victoria 20/20 Duże Koszty Ogrzewania Kawalerki. - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Victoria 20/20 Duże Koszty Ogrzewania Kawalerki.

#1 Użytkownik jest niedostępny   Matifcb 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 19-stycznia 13

Napisany 19 stycznia 2013 - 08:10

Witam, posiadam kawalerke 38m3. W łazience mam zalozony Vicotoria 20/20. W lazience kaloryferek taki zeberkowy mam nastawiony na 1/2 z 5 poziomowej skali. Kuchnia ma nieszczelne okno dlatego w tym pomieszczeniu jest strasZnie zimno. Za ciagle zamknietymi drzwiami w kolejnym powieszczeniu w ktorym przebywam mam 2 kaloryfery na okolo 3 w skali 5 poziomowej. W pokoju jest ok z temperatura. Rachunek zima to 420zl!!
Moje pytanie do uzywania tego kotla:
jak dziala termostat ktory mierzy temperature? Skad jest mierzona temperatura bo mam piecyk nastawiony np na 60stopni i widze ze od czasu do czasu sam on sie wlacza podgrzewajac wode ktora leci do kaloryferow. Dlatego chce wiedzeic czy jak mam zimno w pomiesczeniu gdzieon jest czyli lazience to oc ciagle bedzie sie wlaczac czy jak?
Macie jakies wskazowki co by mozna bylo zrobic by tego gazu tyle nie szlo na to ogrzewanie?
dziekuje i pozdrawiam
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 20 stycznia 2013 - 04:04

Prawdopodobnie nie masz sterownika pokojowego więc kocioł dąży do zadanej temperatury wody w układzie centralnego ogrzewania. Spore straty zapewne będą w kuchni (nieszczelne ono). Rady na szybko: zmniejszyć zadaną temperaturę na kotle, uszczelnić (wymienić ?) okno w kuchni, może zainwestować w głowice termostatyczne.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Matifcb 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 19-stycznia 13

Napisany 20 stycznia 2013 - 04:35

rzeczywiscie nie mam zadnego pokojowego sterownika. Moje pytanie polega wlasnie na tym czy poprzez zimna kuchnie i lazienke ten sterownik od temperatury wyczuwa zimniejsza temperature ? w moim pokoju w ktorym tylko grzeje jest cieplo bo kaloryfery na 3 nastawione. W kuchni przez to okno ( ktorego nie bede wymieniac poniewaz to pewnie ostatnia zima w tej kamienicy moja. Napewno sptobuje je uszczelnic)jest zimno i czy to zimno moze wlasnie wplywac na to ze kociol w lazience odmierza niska temperature i wtedy ciagle dogrzewa wode ? czy to nie ma znaczenia i poprostu temepratura wody w rurach jest i tak mierzona jakims innym sposobem.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 20 stycznia 2013 - 05:30

Pracując bez sterownika pokojowego kocioł mierzy temperaturę wody w wymienniku (zabudowany wewnątrz kotła) i dąży do zadanej temperatury w kotle. Pośrednio niska temperatura w kuchni i łazience ma wpływ na temepraurę wody w obiegu gdyż woda w obiegu przepływając przez te pomieszczenia schładza się (układ oddaje ciepło). Nawet proste uszczelnienie okna powinno trochę pomóc.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie