ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Kocioł Gazowy Założyć - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Kocioł Gazowy Założyć

#1 Użytkownik jest niedostępny   rafalbryczka 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 20-lutego 13

Napisany 20 lutego 2013 - 11:28

witam.Mam pytanie i prośbę do ludzi którym można zaufać pod wzglendem doradztwa w dziedzinie ogrzewania gazowego o fachowa pomoc w doborze kotła gazowego oraz konkretnego sterownika do tego kotła.Otóż chcę założyć ogrzewanie w mieszkaniu 42m/kw (kamienica),Kamienica nie ocieplona,okna plastikowe,sufit obniżony i ocieplony wełną 10cm wysokość mieszkania to ok 2,6m ,3 piętro na demną strych. Mam dylemat odnośnie doboru kotła pod wzglendem ekonomiki grzewczej oraz aby nie wystąpiły bardzo duże wachania c.w.u gdyż w mieszkaniu będzie zamontowana kabina prysznicowa a także firmy kotła.Bardzo dużo jest na rynku najróżniejszych kotłów interesuje mnie aby kocioł (jeśli jest to badzo istotne posiadał "pogodynkę" a także był przystosowany do wspomagania przez system solarny gdyż nie wykluczam że za 2-3 lata założę takowe urządzenie wspomagające c.o oraz c.w.u.Kocioł interesuje mnie z zamkniętą komorą spalania.
z góry dziękuję za odpowiedź.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 20 lutego 2013 - 10:53

Przy tak małej powierzchni do ogrzania warto poszukać kotła z niską mocą minimalną. Na potrzeby cwu 20 kW powinno wystarczyć. Może odpowiedni będzie dwufunkcyjny kocioł Beretta Junior Turbo.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   rafalbryczka 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 20-lutego 13

Napisany 21 lutego 2013 - 12:57

Zobacz postGregory, o 20 lutego 2013 - 10:53 , powiedział:

Przy tak małej powierzchni do ogrzania warto poszukać kotła z niską mocą minimalną. Na potrzeby cwu 20 kW powinno wystarczyć. Może odpowiedni będzie dwufunkcyjny kocioł Beretta Junior Turbo.

jak będzie c.w.u 22kw to nic się nie stanie muszę mieć c.o < 9 kw.Jesli chodzi o firmę beretta czy można jej zaufać? Bo ja cały czas myślę nad kotłem Vaillant turboTEC VUW pro 202/3 M-H dwufunkcyjny są droższe stosunkowo do innych ale to słyszę o nich pozytywne opinie.Bo np. o junkersie słyszałem od wielu ludzi nagatywne wypowiedzi.

Ten post był edytowany przez rafalbryczka dnia: 21 lutego 2013 - 01:44

0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 23 lutego 2013 - 10:35

Kilka lat temu zasłyszałem - Większość najtańszych urządzeń ma te same chińskie bebechy w różnych opakowaniach. Przemówiło do mnie, stosuję, oszczędzam.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie