ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Instalacja C.o. I C.w.u. Do Oceny - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Instalacja C.o. I C.w.u. Do Oceny

#1 Użytkownik jest niedostępny   siemionn 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 28-marca 13

Napisany 01 kwietnia 2013 - 03:15

Witam Wszystkich serdecznie,
jestem na etapie projektowania instalacji CO i CWU, projekt powstał tak naprawdę na bazie wiedzy zdobytej dzięki forum. Instalacja ma ogrzać domek 110m2 energooszczędny (ok 70W/m2). Założenia są takie:
Kocioł gazowy jako główne źródło, natomiast kominek jako źródło wspomagające sprzęgnięte za pomocą zasobnika. Zasobnik będzie podgrzewał wstępnie wodę użytkową przed kotłem w momencie korzystania z CO, zaoszczędzę dzięki takiemu rozwiązaniu energię, którą bym musiał zużyć na podtrzymanie temp w zasobniku poza sezonem grzewczym. Cały domek ma być ogrzewany dzięki podłogówce. Bardzo proszę o komentarze czy opisany układ będzie działał bezawaryjnie i bezproblemowo. Dziękuję za cenne uwagi.

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 03 kwietnia 2013 - 08:41

Witaj

Rozumiem że w grę wchodzi kocioł gazowy dwufuncyjny podgrzewający wodę użytkową przepływowo?

Jeśli już koniecznie taki układ to wstępne podgrzewanie wody będzie miało sens tylko wtedy gdy bufor będzie w górnej cześci wyposazony w wężownice o bardzo dużej powierzchni wymiany ciepła, coś w stylu wężownic służących do przepływowego podgrzwania wody użytkowej, a temperatura wody kotłowej w nim nie będzie spadać poniżej np. 50 czy 60st.C.
Uważam iż lepszym rozwiązaniem jest zakup jakiegoś kotła jednofunkcyjnego i zadobnika buforowego kombinowanego z wewnętrznym zbiornkiem c.w.u.

pozdrawiam
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   siemionn 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 28-marca 13

Napisany 03 kwietnia 2013 - 07:52

Witaj,
tak mam zamiar zainstalować kocioł dwufunkcyjny.
Zasobnik chce zainstalować z uwagi na kominek z płaszczem (oddawanie mocy przez płaszcz do wody jest mało stabilne, a zasobnik pracowałby jako stabilizator). W czasie korzystania z C.O. chciałbym podgrzewać wstępnie wodę użytkową by zmniejszyć zużycie gazu.
W przypadku zasobnika na CWU musiałbym ustawioną temperaturę utrzymywać cały rok ( co sie wiąże ze zwiększonym zużyciem gazu).
Oczywiście nie jestem pewien swoich przemyśleń i przeliczeń :) .
pozdrawiam Marcin
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie