ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Ekogroszek/pellet + Pow Pompa Ciepła Lub Gruntowa Pompa Ciepła Koszta - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ekogroszek/pellet + Pow Pompa Ciepła Lub Gruntowa Pompa Ciepła Koszta Proszę o koszta wykonania instalacji i koszta eksploatacji

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bartek buduje dom 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 01-grudnia 13

Napisany 01 grudnia 2013 - 01:32

Witam serdecznie,
planuje wybudować dom 130m2 użytkowej, 160m2 podłóg + 36m2 garaż.

http://extradom.pl/projekt-domu-arabeska-BSD1199

Dom planuje z gazobetonu, dobrze ocieplony, 3 szybowe okna, itd.

Rozważam 2 metody ogrzewania:
1-ekogroszek/pelet (zima) + powietrzna pompa ciepła (poz zimą-grzanie CW)
2-gruntowa pompa ciepła (gazu brak).

Czy pomożecie porównać koszty wykonania całkowitej instalacji w wariancie 1 i 2?
Jakie są koszty eksploatacji w tych 2 wariantach (oczywiście średnio lub procentowo)?
Jakie są koszty wykonania (instalacja, urządzenia, montaż, uruchomienie)?

Pytam ponieważ muszę się zdecydować na jakiś wariant przed adaptacją projektu (w przypadku peletu trzeba zwiększyć kotłownie, w przypadku GPC zlikwidować komin)

p.s. chodzę pytam po firmach, ale czy wiarygodne informacje mi przekazują? tego nie wiem. Każdy chwali swoje..
Chodzi o obiektywną opinię

Z góry dziękuje
Bartek
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   zenek buduje 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 8
  • Dołączył: 31-stycznia 14

Napisany 07 maja 2014 - 09:32

Proponuję, żebyś się zgłosił do sprawdzonej firmy. Masz full serwis – od porady do sprzętu. A gdyby coś się później zadziało, oferują również serwis pogwarancyjny. Chociaż z tego nie korzystałem, bo mi się jeszcze nic złego nie zadziało ;) A mam ciepło i wygodnie. W takich sprawach warto zaufać komuś kto się na tym zna, naprawdę.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie