ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Bojler Wybrać ? Pomóżcie - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Bojler Wybrać ? Pomóżcie

#1 Użytkownik jest niedostępny   naos81 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 03-marca 14

Napisany 03 marca 2014 - 06:38

Witam wszytskich.

Prosze o pomoc w sprawie doboru bojlera do domu zbudowanego w sytemie energooszczędnym. Liczba osób - 3.
Bojler z założenia ma być zasilany elektrycznie(nie ma w ogóle pieca CO), planujemy zakup paneli fotowoltaicznych, z których pozyskiwana energia mogłaby być również używana do zasilania bojlera. Czy musimy kupować drogi bojler przeznaczony typowo do systemów solarnych (około 2000zł za 160L) czy też możemy kupić tradycyjny bojler elektryczny (za około 500zł za 100L) ?

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale skoro i jeden i drugi będzie zasilany z sieci elektrycznej to gdzie różnica, czy i dlaczego warto wziąć ten droższy ? Chyba, że solarny działa tylko przy podłączeniu pod panele i nie może być podpięty do zwykłego gniazdka elektrycznego ?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Bartek
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 03 marca 2014 - 09:02

Bojler solarny to nazwa potoczna i zazwyczaj oznacza bojler z dwiema wężownicami spiralnymi (często takie bojlery mają wejście na grzałkę elektryczną). Takiego bojlera raczej nie potrzebujesz nie mając w budynku instalacji c.o. oraz instalacji solarnej. Spokojnie możesz kupić zwykły bojler elektryczny, który zasilisz sobie na razie z gniazdka.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   sokowir 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 03-kwietnia 14

Napisany 03 kwietnia 2014 - 06:59

Żeby nie tworzyć nowego wątku, dopiszę się tutaj :) Też potrzebuję porady, jaki bojler byłby najlepszy do domku na działce rekreacyjnej. Zbieram różne informacje, rozważam różne możliwości. Może ktoś pomoże? Dzięki :)
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 03 kwietnia 2014 - 09:06

Na działce rekreacyjnej najprostszym rozwiązanie będzie pojemnościowy bojler elektryczny.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   kortas 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 16-października 11

Napisany 29 czerwca 2014 - 02:14

Dokładmie uważam tak samo, chyba że masz tam centralne założone ?
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Monia1983 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 11-lipca 14

Napisany 17 września 2014 - 01:30

Na działce rekreacyjnej wystraszy przepływówka.
Napewno nie zajmuje tylke miejsca co bojler i nie trzeba wiecznie czekac aż woda się zagrzeje.
A na zime kiedy się nie jeżdzi na takie działki to się pakuje przepływówkę do auta i na wiosnę znów się montuje. ;)
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   ViWaldik 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 11-listopada 14

Napisany 11 listopada 2014 - 04:21

Witam
Proszę o informacje dotyczące doboru kotła gazowego.
Stan istniejący : CO - piec gazowy ARISTON 27RI - stary ale daje radę i nie mam zastrzeżeń
CWU - bojler gazowy stojący o pojemności 150 litrów ARISTON - samodzielnie podgrzewa wodę - niezależnie od CO.
Zamontowałem 2 solary i wstawiony został bojler GALMET 200 l z dwoma wężownicami.Z uwagi na to, że kocioł CWU ten gazowy jest w słabym stanie technicznym potrzebuję dobrać nowy piec gazowy jako drugie źródło zasilania CWU (jedna wężownica solary a druga z pieca - do zasobnika 200 l GALMET z 2 wężownicami. Pytanie - jaki piec powinienem zamontować stojący, wiszący , jedno czy dwufunkcyjny - co jest ważne w tego typu układach.
Dziękuję
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   roza 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 20-marca 15

Napisany 09 kwietnia 2015 - 07:57

Witam
Zastanawiam się czy zamontować bojler elektryczny czy przepływowy ogrzewacz wody. Mam nadzieje za mi doradzicie co mam wybrać? Mam mieszkanie w którym przebywa 2+2 osoby. Trochę czytałam w internecie i trafiłam na stronę http://www.(...).pl/bojlery-elektryczne/381-velis-80v-elektryczny-ogrzewacz-pojemnosciowy-wody-z-wyswietlaczem-led-ariston-80-litrow.html. Co możecie mi doradzić z modelem?
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 29 października 2015 - 04:51

co do pierwszego pytania, to w mojej opinii lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w fotowoltaikę i zasilanie poza samym boilerem również innych rzeczy w domu. kwestia pozostaje czy zestaw on czy off grid
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   adamski9 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 10-listopada 15

Napisany 12 listopada 2015 - 01:11

I jaki wybrałeś? Bo też zaczynam szukać..
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 08 grudnia 2015 - 03:23

generalnie to mi się wydaje, że 100l na 3 osoby to jednak trochę mało. Pojemność zasobnika trzeba dobierać, uwzględniając średnie zużycie ciepłej wody na osobę ok. 50l
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   velly36 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 15-stycznia 16

Napisany 15 stycznia 2016 - 12:21

Spróbuj zadzwonić do jakiejś firmy weź numer np. z allegro, na pewno Ci doradzą. Ja swój bojler do biura rachunkowego we Wrocławiu kupiłam.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 16 marca 2016 - 09:45

Przecież jest kluczowy sklep z bojlerami o łatwej do zapamiętania nazwie i domenie :

www.bojlery.pl
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   KrzysKK 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-marca 17

Napisany 18 marca 2017 - 07:01

"Witam wszytskich.

Prosze o pomoc w sprawie doboru bojlera do domu zbudowanego w sytemie energooszczędnym. Liczba osób - 3.
Bojler z założenia ma być zasilany elektrycznie(nie ma w ogóle pieca CO), planujemy zakup paneli fotowoltaicznych, z których pozyskiwana energia mogłaby być również używana do zasilania bojlera. Czy musimy kupować drogi bojler przeznaczony typowo do systemów solarnych (około 2000zł za 160L) czy też możemy kupić tradycyjny bojler elektryczny (za około 500zł za 100L) ?

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale skoro i jeden i drugi będzie zasilany z sieci elektrycznej to gdzie różnica, czy i dlaczego warto wziąć ten droższy ? Chyba, że solarny działa tylko przy podłączeniu pod panele i nie może być podpięty do zwykłego gniazdka elektrycznego ?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Bartek "

Bartek...
Przy 3 osobach przy bojlerze elektrycznym musimy używać drugiej taryfy aby było w miarę ekonomicznie
Przy kolektorach słonecznych trzeba wyznaczyć sobie cel priorytetu
Obliczenie1: Dla 3 osób kupić 40 litrów ogrzewanych na prąd i może 100 litrów /1 panel słoneczny/ na wymienniku płytowym z obiegiem pompowym.

1 kolektor /2,5m2/ to średnio dziennie mamy mocy około 1,5kW /nie liczę lata/ i 8 h grzania średnio - dana dla większości dni w roku
przy 1,5kW podgrzejemy na minutę 0,50 dm3 o 40oC czyli 32 litrów na godzinę to pełne ładowanie trwa 3,2 h przy 100 litrach
Ma to sens ale 100 litrów będzie za małym buforem dla maksymalnego nasłonecznienia /ma to coś wspólnego z jednoczesnością w aspekcie niepewności mocy kolektorów/
Tak naprawdę dopiero 3 kolektory na 300 litrów jest minimalnym stosunkiem mocy chwilowej kolektorów do pojemności 300 dm3 zasobnika.
Jeżeli masz basen, lub inne medium wymagające grzania w słoneczny dzień, możesz mieć 2 kolektory i 200 dm3 grzane przez wymiennik płytowy na układzie pompowym
W ekstremalnym przypadku należy zastosować zawór automatyczny spustu wody z zasobnika do studzienki schładzającej /przepisy zrzutu ścieków do kan. san. 40oC/
Dwa zasobniki z priorytetem Paneli słonecznych połączyć:
Pobierać wodę z zasobnika Solarnego. Pomieszać na zaworze 3d z zimna wodą a następnie, na drugim zaworze 3d, z wodą z zasobnika Elektrycznego
Mamy prosty układ priorytetu z solarów bez zbędnej automatykii na zasilaniu temp. 50oC
Pozdrawiam





Obliczenie2: Dla 3 osób kupić 40 litrów ogrzewanych na prąd i może 100 litrów /1 panel słaoneczny/ na wymienniku płytowym z obiegiem pompowym.

ale ... 1 kolektor /2,5m2/ to średnio dziennie mamy mocy około 1,5kW /nie liczę lata/ i 8h grzania średnio - dana dla większosci dni w roku
przy 1,5kW podgrzejemy na minutę 0,50 dm3 o 40oC czyli 32 litrów na godzinę to pełne ładowanie trwa 3,2h przy 100 litrach
tzn że nigdy nie wygrzejemy zasobnika
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   grzeszczak 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 20-marca 18

Napisany 20 marca 2018 - 02:45

Wybierz się do jednego z lepszych twoim zdaniem sklepów, a następni rozmawiam ze sprzedawcą lub obsługą. Kontakt bezpośredni pomoże Ci podjąć rozsądniejszą decyzje, kontakt przez telefon z kimś np z allegro nie jest dobrym rozwiązaniem. Wiem z doświadczenia :)
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie