ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kociołz Podajnikiem -Zbyt Gorąco W Domu - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kociołz Podajnikiem -Zbyt Gorąco W Domu Pytanie

#1 Użytkownik jest niedostępny   mass123 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 16-listopada 14

Napisany 16 listopada 2014 - 08:58

Witam drodzy forumowicze mam taki problem iz posiadam kociol z podajnikiem slimakowym o mocy 16kw i sterownikiem st 37 rs który ogrzewa mój dom o pow. 110m2 i przy obecnych temp. czyli ok plus 5 do 10 st. celcjusza w domu mam za gorąco czyli ok 25,26 stopni... na kotle temp zadaną mam 56st. wczoraj zacząlem bawic sie zaworem 3d jedyny efekt jaki otrzymałem jest taki ze temp kotła wzrasta do ok 65st- czyli dluzej piec jest w podtrzymaniu. Prosba o pomoc jakies rady cenne wskazówki-jestem laikiem w takich sprawach. pozdrawiam i z gory dziekuje.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   papasmurfek 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 18-listopada 14

Napisany 19 listopada 2014 - 12:08

Nasuwa mi sie jedna mysl. Przewymiarowanie pieca. Ale trudno stwierdzic bo nic nie wiem o instalacji c.o. napisz cos wiecej
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   mass123 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 16-listopada 14

Napisany 19 listopada 2014 - 05:24

Hmm wydaje mi sie ze 16kw na 110m2 nie jest zbyt duza. Instalacja w miedzi 6 grzejników + drabinka bojler 150lZałączony plik  ins.jpg (100,47K)
Ilość pobrań: 4 brak głowic termostatycznych.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   papasmurfek 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 18-listopada 14

Napisany 19 listopada 2014 - 08:19

Nie doczytałem, że to piec z podajnikiem. Proponuje pobawic się ustawieniami sterownika. Tu może leżeć przyczyna. Nie znam tego sterownika więc nie pomogę. A zmiejszenie temp. na pieu nic nie daje?

PS. Jeśli dom jest nidawno wybudowany i dobrze (prawidłowo) ocieplony to zapotrzebowanie na cieplo w takim domu jest nie duże. (polecam sprawdzic: http://cieplowlasciwie.pl/start).
Ja u siebie na ok 140m2 (ocieplony styro 12) mam piec 12kW.

Ten post był edytowany przez papasmurfek dnia: 19 listopada 2014 - 08:21

0

#5 Użytkownik jest niedostępny   mass123 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 16-listopada 14

Napisany 19 listopada 2014 - 10:48

temp. na piecu jest dosyc niska tak czy inaczej wiec nie w tym problem spalanie jest ok wiec raczej przyczyna bedzie lezec gdzies indziej dom nie jest nowy-poniemiecki czesciowo ocieplony. dzieki i pozdrawiam . musze szukac dalej :)
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 19 listopada 2014 - 11:26

Zobacz postmass123, o 16 listopada 2014 - 08:58 , powiedział:

wczoraj zacząlem bawic sie zaworem 3d

Rozumiem, że dobierający moc kotła do budynku uwzględniał możliwy powrót siarczystych, długotrwałych mrozów. Ja bym zmienił na zawór 4-d i wtedy oddzielenie temperatury na kotle i temperatury w układzie jest dla mnie banalnie proste.
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   mass123 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 16-listopada 14

Napisany 20 listopada 2014 - 07:21

Arek dziekuje za wskazówki ale czy zawór 4d to napewno bedzie recepta na sukces? nie chce wydawac kasy w błoto... co do mocy kotła hmm kupiłem go u lokalnego rzemieslnika i to oni dobrali mi moc więc mysle albo myslalem ze to profesionaliśći :D
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie