ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Grzejniki Zimne - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Grzejniki Zimne

#1 Użytkownik jest niedostępny   marcin1994 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 28-grudnia 14

Napisany 28 grudnia 2014 - 10:19

Witam posiadam ogrzewanie centralne CO,posiadam piec dwufunkcyjny Immergas Nike Star 24 3 E oraz 6 grzejników rozmieszczonych w 1 poziomie
całą insatalacje mam zrobiona na rurach PP 20.

1 grzejnik (starszy nie żeberkowy) 40 cm - od pieca jest na osobnej rurze PP odległość około 3m w lini prostej
2 grzejnik 6 zeberek firmy ferroli
3 grzejnik (starszy, nie żeberkowy) 60 cm
4 grzejnik (starszy nie żeberkowy) 60 cm
5 grzejnik (starszy nie żeberkowy) 80 cm
6 grzejnik 20 żeberek firmy ferroli

Problem mam taki iż grzejniki grzeją tylko od połowy w górę a dół kompletnie zimny. jedynie grzejnik nr 3 grzeje cały...
grzejnik na koncu numer 6 grzeje wogole jakby chciał a niemógł :) grzejniki byly odpowietrzone dobrze aż leciała z nich gorąca woda po chwili grzejniki zrobily sie znowu chlodniejsze... na piecu mam ustawioną maksymalna temperature 80stopni a w pomieszczeniach okolo 18... grzejniki sa polączone bocznie tzn zasilanie z lewej strony od góry powrót z lewej strony od dołu.. co może byc przyczyna chłodnych grzejników,??

Proszę o pomoc bo mi dzieci marzną :D
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 19 grudnia 2015 - 11:08

1. Rury PP służą do wykonywania instalacji cwu. 2. Mieszanie różnych rodzajów grzejników czasami prowadzi do podobnych problemów. Bez schematu można tylko teoretycznie porozważać.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie