ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Problem Z Kotłem Neckar Nw 21-1 Ke 23 - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem Z Kotłem Neckar Nw 21-1 Ke 23

#1 Użytkownik jest niedostępny   abbott40566 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 31-grudnia 14

Napisany 31 grudnia 2014 - 12:20

Od około dziesięciu lat używam dwufunkcyjnego kotła NECKAR NW 21-1 KE 23. Regularnie (raz w roku) były robione przeglądy oraz był czyszczony. Nigdy nie było z nim żadnych problemów. Od około dwóch tygodni zaobserwowałem, że podczas "puszczania z kranu ciepłej wody" grzejniki robią się gorącę. Pomimo, że pokrętło na piecu (od ogrzewania) było przekręcone maksymaklnie w lewo, czyli w "tryb pracy letniej".
Wczoraj podczas kąpieli zapalił się na czerwono przycisk resetujący oraz 2 (45C) i 5 (90C) zielona dioda. Wyłączyłem piec i odczekałem kilkanaście minut. Włączyłem piec ponownie i wciśnąłem przycisk resetujący co jednak nie pomogło. Efekt jest teraz taki, że po włączeniu pieca załącza się na 1-2 sekundy, po czym na czerwono mruga przycisk resetujący oraz 2 i 5 zielona dioda. W instrukcji jest poddział "Sygnalizacja usterek", ale akurat takiej kombinacji zapalających się diód nie wyszczególniono.
Do pieca zaglądało już dwóch pseudofachowców z okolicy, ale żaden nie miał na to koncepcji. Spotkaliście się z czymś takim? Gdzie szukać problemu?

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 01 stycznia 2015 - 11:12

Proponuję wezwać serwis producenta.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 07 maja 2015 - 09:02

I co z tym piecem wyszło?
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie