ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kocioł Co I Cwu - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kocioł Co I Cwu

#1 Użytkownik jest niedostępny   borys666 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 19-lutego 15

Napisany 19 lutego 2015 - 11:26

Witam Wszystkich serdecznie,
w skrócie mój problem wygląda następująco: Buduję dom o powierzchni mieszkalnej 360m2(parter, piętro, poddasze) plus piwnica użytkowa 120m2. Przewidzianych jest tam 6 małych mieszkanek. W każdym łazienka(prysznic, umywalka) i aneks kuchenny. Ilość mieszkańców szacuję na max 12 osób. Muszę do tych okoliczności dobrać piec który zapewni ciepłą wodę użytkową oraz odpowiednie ogrzewanie. Zasilanie gazem z sieci miejskiej.
Próbowałem temat przeskoczyć samodzielnie ryjąc w necie, ale temat tak dużego zapotrzebowania na cwu jest raczej mało opisany. Piec jedno, dwu funkcyjny? Zasobnik? Rozmawiałem z 4 potencjalnymi wykonawcami i każdy przekonywał mnie do innego wariantu... :/ Któryś pewnie miał rację. Tylko który?
Ktoś jest w stanie pomóc merytorycznie?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 06 kwietnia 2015 - 11:24

Jeżeli to będą mieszkania na wynajem, warto zastanowić się na wyposażeniem każdego z nich w oddzielny kocioł (2-funkcyjny: co i cwu). Pozwoli to łatwo rozliczać koszty zużycia gazu.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   robertrrr 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 7
  • Dołączył: 24-kwietnia 15

Napisany 24 kwietnia 2015 - 09:21

Wybór naprawdę zalezy od wielu rożnych czynnikow. Sam się nad tym zastanawiam, choc mam inną sytuację niż Ty - buduję po prostu dom jednorodzinny. Sporo informacji o różnych opcjach znalazłem tutaj: http://blog.dedietrich.pl/.

Sam się chyba zdecyduje na kocioł kondensacyjny, ale jest tez porownanie kotlow jedno i dwufunkcyjnych i opisane inne rozwiązania, które mi na początku w ogóle nie przyszły do głowy.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 03 czerwca 2015 - 11:37

Gregory ma rację. Jeśli to mają być niezależni mieszkańcy (a podejrzewam, że tak) to najlepiej piec 2 funkcyjny w każdym z mieszkań, z osobnymi licznikami. Bo wtedy jedni od drugich nie będą w żaden sposób zależni, każdy rozlicza się wg. własnego zużycia, grzeje tyle ile potrzebuje
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie