ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Ariston Clas 24 Ff, Błędy 6P1, 6P2 - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ariston Clas 24 Ff, Błędy 6P1, 6P2

#1 Użytkownik jest niedostępny   agrest 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 28-września 14

Napisany 17 czerwca 2015 - 01:19

Dzień dobry,

Kilka dni temu piec nie podgrzewał CWU, z kranu leciała zimna. Po kilku minutach mu przeszło i znów miałem ciepłą wodę. Wczoraj znów z kranu leciała zimna. Po kilkunastu sekundach od odkręcenia kurka od ciepłej wody, na wyświetlaczu pieca pojawia się 6P1. Po zakręceniu kranu numer błędu znika i wyświetlacz pokazuje temperaturę wody. Oczywiście zimnej.

Doczytałem, że to problemy z poborem powietrza, lub odprowadzeniem spalin. Zdjąłem białą obudowę zewnętrzną i tą ocynkowaną wewnętrzną. Do presostatu dochodzi bezbarwna rurka. kiedy ją zdejmę z zaślepki u góry i pociągnę powietrze robiąc podciśnienie, presostat wydaje z siebiue kilknięcie. Takie samo, jakie zawsze słyszałem odkręcając kurek ciepłej wody. Zrobiłem więc eksperyment - odkręciłem kurek ciepłej wody i wtedy "pociągnąłem powietrze" z rurki. Piec odpalił ogrzewanie i grzał do czasu aż mi się płuca wypełniły i musiałem przestać "ssać rurkę". Wtedy presosteat kliknął, a piec wyłączył grzanie.

Czy macie jakieś wskazówki co może dolegać mojemu piecowi?

PozdrA
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   hania78 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 27
  • Dołączył: 21-kwietnia 15

Napisany 29 czerwca 2015 - 09:04

Lepiej nie kombinuj nic samemu, tylko zadzwoń po serwisanta
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   StaszekF 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 17-sierpnia 15

Napisany 18 sierpnia 2015 - 07:31

Tak, samemu możesz bardziej zaszkodzić.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   neo911 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 03-stycznia 16

Napisany 03 stycznia 2016 - 12:50

Witam!


Podobny problem jaki miał kolega agrest.Po włączeniu pieca a następnie puszczeniu na ogrzewanie centralne - chwila zastanowienia i wyskakiwał błąd 6P1 , potem na wyświetlaczu wyskakiwał błąd 608. Okazało się że jest za to odpowiedzialny znajdujący się w lewym górnym rogu pieca tzw. zbiornik kondensatu ( kształt mieszka z trzema elastycznymi przewodami - jeden przewód biegnie do presostatu spalin,drugi do góry w stronę przyłącza powietrzno - spalinowego - jego koniec wychodzi na zewnątrz pieca i jest zaślepiony gumowym kapturkiem, trzeci łączy się z wentylatorem ).
Delikatnie wyjąć zbiorniczek i udrożnić wszystkie przewody tak żeby był swobodny przepływ - w moim przypadku to pomogło.

Ten post był edytowany przez neo911 dnia: 03 stycznia 2016 - 12:51

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie