ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jak Połączyć Zbiornik Cwu Do Których Krócców Jakie Rury - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jak Połączyć Zbiornik Cwu Do Których Krócców Jakie Rury jak połączyć zbiornik cwu

#1 Użytkownik jest niedostępny   fortunarafal 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 15-sierpnia 15

Napisany 15 sierpnia 2015 - 07:14

hej. witam bardzo serdecznie :) był u mnie na budowie hydraulik zaczął prace w kotłowni ale wziął pieniądze i już nie przyszedł więcej żeby skończyć. musze sam przejąć stery. chciałem się was o coś zapytać.
1).mam na ścianie zawieszony zasobnik cwu tylko nie wiem która rura w który króciec musi być podłaczona (wiem ze musi byc doprowadzenie zimnej wody, odprowadzenie cieplej na budynek, grzałka elektryczna, zasilanie i powrót z kotła no i jeszcze chyba cyrkulacja tez musi byc podpieta pod ten zbiornik) podaje 2 zdjęcia. z boku zasobnika na tej samej wysokości znajduja sie dwa krócce ALE jeden o srednicy 3/4 drugi o srednicy 1/2 dlaczego? normalnie powinny byc chyba o tej samej srednicy i tam powinna znajdowac sie wezownica do której powinno podpiac sie zasilanie i powrot z kotła? niestety nie posiadam do tego zbirnika instrukcji :(
2). mam w inst naczynie wzb otwarte. moim marzeniem było zeby inst chodzila grawitacyjnie. ale niestety kotłownie mam 3 schody nizej niz normalnie parter. dodatkowo mam rozdzielacz i rury od ktorego sa prowadzone i wychodza w kotłowni 30 cm nad podłoga. jezeli podepne powrót do dolnego krócca kotła to ok ale jezeli podepne zasilanie do górnego krócca kotła to normalnie chyba bedzie bład i nie pociagnie grawitacyjnie poniewaz zgodnie z zasadami fizyki ciepla woda idzie do góry w moim przypadku bedzie odwrotnie. myslicie ze pociagnie? (1 zdjecie) prosze o pomoc. z góry dziekuje i jaka srednice rur proponujecie do 2 rozdzielaczy i cwu?

Ten post był edytowany przez fortunarafal dnia: 15 sierpnia 2015 - 07:17

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie