ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Bojler Dwupłaszczowy - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Bojler Dwupłaszczowy

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 28 kwietnia 2011 - 10:50

Pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie odnośnie bojlera na ciepłą wodę użytkową. Trzy osoby mówiły mi że najlepsze są bojlery dwupłaszczowe. Czy ta opinia jest prawdziwa ?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 29 kwietnia 2011 - 08:01

Sprawność zasobników dwupłaszczowych jest w zasadzie na dzień dzisiejszy porównywalna ze sprawnościami zasobników pionowych z wężownicami spiralnymi.
W tym temacie przewagę mają jedynie zasobniki wykonywane na zasadzie "zbiornik w zbiorniku". Jeśli jest się zainteresowanym takim "bojlerem" warto zainwestować w takiej sytuacji w zasobnik z nierdzewki.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 05 maja 2011 - 09:29

Bojlery dwupłaszczowe są wydajne i stosunkowo tanie. Najczęściej są przeznaczone do montażu poziomego. W perzypadku montażu pionowego i większej pojemności (od 150 litrow) stosuje się już raczej bojlery pionowe z wężownicą (lub dwoma) spiralną. Za to tradycyjna wężownica w kształcie litery U to już przeżytek.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 19 maja 2011 - 10:38

Pozwolę sobie jeszcze zadać pytanie o ocieplenie bojlera. Spotkałem się z trzema różnymi : pianka poliuretanowa , styropian (spotkałem określenie pianka polistyrenowa) i mata (nie bardzo wiem co to jest) . Które ocieplenie jest najlepsze ?
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 19 maja 2011 - 01:09

Zdecydowanie pianka poliuretanowa. Mata nie dość że jest cienka i słabo izoluje to dodatkowo bardzo łatwo ją uszkodzić. Styropian natomiast z biegiem czasu wietrzeje. Dość dobrze wygląda izolacja z pianki na bojlerach Lemet.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 16 czerwca 2011 - 01:10

Dziękuję, wasze odpowiedzi bardzo pomogły mi w podjęciu decyzji. Bojlery w piance są tylko trochę droższe od tych w styropianie.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie