ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Po Wymianie Grzejników - Roznica Ciepla, Gdzie Szukac Problemu? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Po Wymianie Grzejników - Roznica Ciepla, Gdzie Szukac Problemu?

#1 Użytkownik jest niedostępny   deejay 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 14-grudnia 15

Napisany 14 grudnia 2015 - 06:00

Witam.
Mam problem z ogrzewaniem, z zoną zamieszkaliśmy w domu z rodzicami, wyremontowaliśmy sobie gore, rodzice na dole, w domu jest ogrzewanie centralne w układzie otwartym, podczas remontu góry wymieniliśmy grzejniki zebrowe stalowe na aluminiowe, na dole zostały stalowe stare, no i doszło do pory grzewczej i jest problem ze aluminiowe które podobno miał byc nawet wydajniejsze od starych stalowych - jest odwrotnie, na dole jest ok a u mnie do gory niema tego ciepła nawet co bylo na stalowych, na dole np: teraz jest 23stopnie u gory 19stopni. Prosze o porade gdzie moge szukac problemu, czy grzejniki ktore wymieniłem na fondital calidor 500/100 nie są odpowiednie do układu otwartego? czy ta różnica spowodowana przez to ze na dole sa stalowe a do gory aluminiowe, pompka na piecu jest, przestawienie na 3 bieg nic nie zmieniło, czuc o polowe różnice ciepła miedzy przypływem a odpływem grzejników. Chociaz jakas wskazówke moze ktros poradzi, nie znam sie na istalacji grzewczej probowałem mniej wiecej opisac dobrze moj problem w razie jakis pytan prosze pytac
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 19 grudnia 2015 - 11:01

Różnica oporów wewnętrznych. Przykryzować instalację na parterze. Jeżeli aluminiowe są spodem zimne można jeszcze przełożyć pompkę na powrót. A na przyszłość: stalowe - płytowe (dobrej firmy oczywiście).
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie