ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Przerobienie Kotła Węglowego Na Pellet Lub Zmiana - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przerobienie Kotła Węglowego Na Pellet Lub Zmiana pellet węgiel

#1 Użytkownik jest niedostępny   Zawa 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 28-marca 16

Napisany 28 marca 2016 - 08:43

Witam,

jest to mój pierwszy post na tym forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość. Mam pewien dylemat, gdyż posiadam kocioł typowy węgiel-drewno Gregor Pleszew 12 kW. Ogrzewam nim 110 m2 mieszkanie na drugim piętrze w domu 'dwurodzinnym', typowy klocek z lat 90. Dom jest ocieplony z 3 stron. Nigdy nie zagłębiałem się w tematy związane z ogrzewaniem, gdyż nie było mi to do niczego potrzebne. Z racji tego że z żona dostaliśmy takie mieszkanie od teściów i dostosowujemy je pod własne widzi mi się, chciałbym zaczerpnąć nieco wiedzy. Sąsiad niedawno do podobnego kotła tylko że o większej mocy dokupił palnik od Kostrzewy i pali w nim pelletem, narazie nie wiem jak z wydajnością bo dopiero niedawno zaczął palić. Myśle nad tym rozwiązaniem, ale chciałem się dowiedzieć czy jest sens palić pelletem w kotle przeznaczonym do zupełnie innego paliwa. Druga opcja, nad którą się zastanawiam to wymiana kotła na kocioł na ekogroszek? co o tym myślicie? Jestem otwarty na wszelkie sugestie itp. Z góry zaznaczam, że kupno typowego kotła na pellet odpada bo z tego co sprawdzalem jest to koszt okolo 10 tys a niestety tyle nie moge na ten cel przeznaczyc obecnie. Na poniższym zdjęciu kocioł jaki posiadam:
Dodaj obrazek
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 02 września 2016 - 08:40

Przeróbka polegająca na założeniu palnika peletowego + odpowiedni sterownik powinna być możliwa. Ważne jest czy palnik zmieści się fizycznie no i w jakim stanie jest ten kociołek. Proponuję spytać u producenta palnika, bardzo dobre palniki ma Tekla ze Strumineia.

Ekogroszek czy pelet - pelet (moim skromnym zdaniem).
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie