ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Instalacja Co Z Rur Stalowych Skrecanych - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Instalacja Co Z Rur Stalowych Skrecanych

#1 Użytkownik jest niedostępny   Elektrotechnik94 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 25-lipca 16

Napisany 25 lipca 2016 - 10:36

Witam.
Na forum jestem nowy. Mam na imie Daniel.
W niedługim czasie będę robił instalację centralnego ogrzewania w domu praterowym z poddaszem. Mam strop teriva i nie bede juz na nim robil dodatkowej wylewki wiec na poddaszu nie moge polozyc rur w posadzce. Dlatego chce zrobic tradycyjna instalację. Z pionami. Moje pytanie polega na tym czy warto zrobic taka instalacje z rur stalowych skrecanych. Czy moglby mi ktos powiedziec cos wiecej jak taka instalacja ma sie w odniesienu do instalacji miedzianej? Jak wyglada sprawa z gwintami czy skrecanie na pakuły z pasta daje gwarancje długowieczności i nie zawodnosci? Czy w instalacji CO jest tak duzy problem z korozja i osadzaniem kamienia? Dodam ze kocioł na ekogroszek i uklad otwrty.
Pozdrawiam.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 02 września 2016 - 08:43

Instalacje stalowe skręcane na pakuły działają po kilkadziesiąt lat. Jednak wybrałbym miedź.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Elektrotechnik94 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 25-lipca 16

Napisany 28 października 2016 - 09:39

Postanowiłem, że jednak będzie rozdzielacz i rury PEX do grzejników, a rury stalowe tylko w kotłowni. Mam pytanie czy wystarczy jeden rozdzielacz w kotłowni? Rury pomiędzy rozdzielaczem a grzejnikami będą miały długości od 3 do 18m (PEX 16) Natomiast zasilanie rozdzielacza rury stalowe 5/4. W załączniku moja wizja rozdzielacza. Czy taki rozdzielacz zda egzamin? Czy tak zbudowana instalacja będzie działać poprawnie?

Załączone pliki


0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie