ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Ogrzewanie Na Podczerwień - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ogrzewanie Na Podczerwień Czy warto zdecydować się na ogrzewanie infrared czy nie?

#1 Użytkownik jest niedostępny   kotek321 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 17-listopada 16

Napisany 17 listopada 2016 - 08:41

Cześć! Chciałbym poznać Wasze opinie na temat ogrzewania na podczerwień. Czy warto się na nie zdecydować, jakie są plusy i minusy... Poza tym ile tego typu paneli http://www.stimtalux.com/_p/prd1/4552588691/product/grzejnik-hglass-igh-4012-w potrzebowałbym na ogrzanie 43 metrowego salonu? Nie jestem pewny czy po prostu taka inwestycja jest opłacalna, czy nie.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   murphy 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 61
  • Dołączył: 20-sierpnia 15

Napisany 19 grudnia 2016 - 04:10

z wad na pewno fakt, że nie mogą być wykorzystywane do ogrzewania np. wody – konieczne staje się znalezienie drugiego źródła energii, a ich skuteczność oraz energooszczędność maleje w przypadku źle dogrzanych pomieszczeń - powinny być montowane w budynkach z dobrym ociepleniem zewnętrznym, więc rozwiązanie jedynie dla nowego budownictwa
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Tomek82 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 01-marca 17

Napisany 01 marca 2017 - 05:40

Witam,
Jestem tu nowy i nie chce się wymądrzać, ale nie mogę się zgodzić z "murphym". W domu rodzinnym wybudowanym w latach 30tych o pow 150 m2 mam wyłącznie ogrzewanie podczerwienią. Co prawda dom jest po generalnym remoncie, ale daleko mu do nowego budownictwa. Wcześniej były tam piece kaflowe więc wybór padł na ogrzewanie elektryczne podczerwienią. Koszt instalacji kilkakrotnie niższy od klasycznego ogrzewania i bez rycia w murach i podłogach pod instalację CO. Panele kupiłem przez internet w sklepie www.brssklep.pl i zamontowałem samodzielnie w przeciągu półtora tygodnia. koszt instalacji 10 tys. Za 6 miesięcy grzania płacę około 6 tys zł wiadomo go gazu się nie umywa, ale w okolicy nie mam dostępu do gazu, a i odeszły mi koszty konserwacji i przeglądów bo ich po prostu nie ma. Osobiście jestem zadowolony. W domu ciepło, nie ma duchoty, od podłogi nie bije chłodem, a szufelkę od węgla dałem dziecku do piaskownicy:).
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   KrzysKK 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-marca 17

Napisany 18 marca 2017 - 07:36

Ogrzewanie jest jak każde
nie jest to nowy pomysł ... grzejniki też grzeją przez promieniowanie tak jak ogrzewanie podłogowe tylko z o wiele niższą temperaturą
W każdym przypadku a tu szczególnie ważne jest aby temperatura ścian nie spadła poniżej 17oC bo wtedy w ściany wchodzi wilgoć, już na 100% w większości naszych konstrukcji ścian.
Układ ten nie ma żadnej bezwładności więc wyłączenie to śmierć dla ścian zewnętrznych.
Nie ma nic za darmo. nie ma co wierzyć innym którzy chwalą. Widzą tylko to co jest teraz. Pięć lat oszczędności w systemie grzewczym przez wyłączanie ogrzewania powoduje zniszczenie zewnętrznych przegród budynku. Przegród nie da sie wysuszyć za jeden sezon nawet przy dużych kosztach a to powoduje że musimy sprzedać dom bo pleśń na ścianach coraz częściej atakuje nasze drogi oddechowe a koszt Naszego donu spada.

Takie oszczędności ma się wówczas gdy posiada się magazyn gdzie temp. w pomieszczeniu to 5 do 14 stopni i brak jest wydzielania się wilgoci..
Idealne rozwiązanie stosowane w Halach przemysłowych gdzie kubatura jest niewpółmierna do powstającej wilgoci a mury maja inną/nie pochłaniającą wilgoci/ konstrukcje.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Bellic 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 22-marca 17

Napisany 22 marca 2017 - 09:46

Ja chyba nie zaufałbym takiej metodzie ogrzewania domu. Wolę metody, które już są przeze mnie sprawdzone. Dobrej jakości węgiel jest idealnym paliwem, które bez problemu może zostać wykorzystane do ogrzewania domu. Ja zdecydowałem się na węgiel orzech firmy Smart Trans, i raczej doskonale sie on sprawdza. Dodatkowo cena jest rozsądna. Takie ogrzewanie jest zdecydowanie pewniejsze od tych nowych wynalazków.

Ten post był edytowany przez Bellic dnia: 22 marca 2017 - 09:56

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie