ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Palic Bez Kompcenia - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Palic Bez Kompcenia

#1 Użytkownik jest niedostępny   ribel74 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 19-grudnia 16

Napisany 19 grudnia 2016 - 02:16

Jak palic żeby nie kopcic i nie zatruwać powietrza wokół. Szaprpnalem się i mam nowy piec, ale cagle sporo dymie i trochę mmnie to meczy. Eksperymentowałem z roznymi dostawcami wegla – raz taniej raz drożej i nie widze roznicy. Jakie sa wasze patenty na niedymienie, jak zrobić by kominem ulatnialy się tylko spaliny?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maciejbar77t 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 12-października 16

Napisany 28 grudnia 2016 - 03:58

Czyste spalanie to zbieżne dwa wektory – po pierwsze paliwo musi być dobrej jakości po drugie ustawienia kotla musza by dopasowane do wybranego paliwa – dozowanie, odstępy, dostep powietrza itp.. Zakładam ze wybrales ekogroszek, bo to bądź co bądź najbardziej odpowiednie paliwo do naprawdę czystego spalania, nie trzeba bac się importowanego wegla, ja jestem mega zadowolonyz kolumbijskiego sztygara. Bez tego nie ruszysz z miejsca wegiel musi być odpowiednio kaloryczny do 28 mj/kg to wstarczajaca wartość, bo powyżej zaczynają sieschody, powinien mieć odpowiednia wilgotność i nie zawierac dodatkowych zaniczyszczen – najgroźniejszy jest kamien i inne domieszki skaly, metale itp.. Te wszystkie zbierzne dadza efekt w postaci wydostawania się z komina tylko bezbarwnych spalin. Da się czysto palic weglem.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   TomaszZ 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 11-stycznia 17

Napisany 11 stycznia 2017 - 06:50

Jestem tu nowy i mam kilka pytań.

Posiadam piec Hef Eko Plus 25 Kw z 2011r. Instalacja składa się z grzejników na poddaszu użytkowym i ogrzewania podłogowego na parterze. Do ogrzania mam około 220 m2.
W skład instalacji wchodzą pompy: cuw, pompa do grzejników, do podłogówki oraz obiegu ciepłej wody. Są dwa czujniki temperatury jeden na poddaszu, drugi na parterze. Temperatura ustawiona na czujnikach to 20 poddasze i 22 parter. Bojler ma pojemność 200 l i zamontowana czasówkę. Układ dla podłogówek zamknięty przez naczynia wyrównawcze, dla grzejników otwarty. Piec podpięty przez płytowy wymiennik ciepła. Regulator pieca R520. Sterownik pokojowy Altech.

Czy ktoś posiada podobne parametry układu i ogrzewanej powierzchni? Jakie powinno być spalanie pieca przy aktualnych temperaturach. Ja zużywam 3 worki ekogroszku (3x25 kg). Stosowany opał to: Bobrek. Wydaje mi się, że to dużo. W ubiegłych latach miałem mniejsze zużycie. Spalałem około 3 t węgla w tym roku od początku sezonu grzewczego poszło mi już 3,8 t

Parametry ustawień pieca:

57 – temperatura pieca
45 - temperatura zadana cuw
23 s. - czas pracy podajnika
37 s - czas przerwy pracy podajnika
50 min - podtrzymanie
100% nadmuch

Macie propozycje zmiany ustawień? Widzicie jakiś problem w całym układzie? Mogę dosłać zdjęcia kotłowni.

Ten post był edytowany przez TomaszZ dnia: 11 stycznia 2017 - 07:16

0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Bellic 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 22-marca 17

Napisany 22 marca 2017 - 09:53

Spore znaczenie ma paliwo stałe, które wykorzystywane jest w piecu. Jak dla mnie warto postawić na nieco bardziej ekologiczne paliwo. Idealnym wyjściem może być ekogroszek. Idealnie nadaje się on do stosowania w kotłach z automatycznym podajnikiem. Emituje on mniej szkodliwych związaków, ponieważ jest starannie oczyszczony. Ekogroszek warto kupować od śląskiej firmy Smart Trans. Znają się oni na rzeczy i oferują doskonały ekogroszek Wesoła. Super sprawa. ;)
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie