ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Podłączenie Instalacji Piecowej Z Gazową - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Podłączenie Instalacji Piecowej Z Gazową

#1 Użytkownik jest niedostępny   frogii1990 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 02-stycznia 17

Napisany 02 stycznia 2017 - 12:57

Witajcie forumowicze.
Stałem się właścicielem swojego pierwszego "M" i od razu przejdę do rzeczy i meritum.

Obecnie w mieszkaniu jest ogrzewania centralne (grzejniki) grzane z pieca z wkładem a ciepła woda z bojlera również podłączonego pod CO. Dzięki czemu jest woda ciepła użytkowa z grzania w piecu i prądem (grzałka bojler).
Chce założyć ogrzewanie centralne gazowe i wodę gazową przy pozostawieniu obecnej instalacji użytkowanej zamiennie i równocześnie.
Moje pytanie jest takie i czy tak w ogóle z względów technicznych i sztuki wykonania można zrobić.

Mianowicie.

Zakładam piec dwu-funkcyjny.

Ogrzewa on grzejniki i wodę bieżącą i teraz.
Czy mogę zrobić tak aby woda na grzejniki przechodziła z pieca gazowego przez piec opałowy? Czyli np. Ustalam sobie 50 stopni na gazowym on mi grzeje ale rozpalam też w piecu i jak piec się nagrzeje to potem wiadomo piec gazowy się wyłącza i nie grzeje dopóki w piecu opałowym nie wygaśnie?

Drugi temat wody bieżącej... piec gazowy bierze wodę z bojlera czyli może być tak że bierze ciepłą wodę bo bojler nagrzał się od pieca opałowego i np. piec gazowy "dogrzewa" do zadanej temperatury lub jak jest wyższa niż zadana tylko przepuszcza?
Czy takie coś w ogóle jest możliwe?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   KrzysKK 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 18-marca 17

Napisany 18 marca 2017 - 10:49

Drugi temat wody bieżącej... piec kocioł gazowy bierze wodę z bojlera czyli może być tak że bierze ciepłą wodę bo bojler nagrzał się od pieca opałowego kotła na paliwo stałe i np. piec kocioł gazowy "dogrzewa" do zadanej temperatury lub jak jest wyższa niż zadana tylko przepuszcza?
Czy takie coś w ogóle jest możliwe?
Odpowiedz
Oczywiście - przy kotle dwufunkcyjnym - idealne rozwiązanie ale na układzie grzewczym zastosuj baniak tak 100 litrów aby nie było tak że grzejesz ciepłą wodę i roi się zimno w domu

Ogrzewa on grzejniki i wodę bieżącą i teraz.
Czy mogę zrobić tak aby woda na grzejniki przechodziła z pieca kotła gazowego przez piec kocioł opałowy na paliwo stałe? Czyli np. Ustalam sobie 50 stopni na gazowym on mi grzeje ale rozpalam też w piecu kotle i jak piec kocioł się nagrzeje to potem wiadomo piec kocioł gazowy się wyłącza i nie grzeje dopóki w piecu opałowym kocioł na paliwo stałe nie wygaśnie?
Odpowiedz
nie możesz ...
Są to dwa układy .. otwarty i zamknięty.
kocioł na paliwo stałe podgrzewa przez wężownice, bufor powiedzmy 200 litrów wody, a gdy brakuje ciepła na powrocie włącza się kocioł gazowy dla którego bufor wody stanowi zład instalacji zamkniętej.
Pozdrawiam

Ten post był edytowany przez KrzysKK dnia: 18 marca 2017 - 10:51

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie