ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Hef Eko Plus 25 Kw Spalanie - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Hef Eko Plus 25 Kw Spalanie Hef Eko Plus 25 Kw spalanie

#1 Użytkownik jest niedostępny   TomaszZ 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 11-stycznia 17

Napisany 11 stycznia 2017 - 07:19

Jestem tu nowy i mam kilka pytań.

Posiadam piec Hef Eko Plus 25 Kw z 2011r. Instalacja składa się z grzejników na poddaszu użytkowym i ogrzewania podłogowego na parterze. Do ogrzania mam około 220 m2.
W skład instalacji wchodzą pompy: cuw, pompa do grzejników, do podłogówki oraz obiegu ciepłej wody. Są dwa czujniki temperatury jeden na poddaszu, drugi na parterze. Temperatura ustawiona na czujnikach to 20 poddasze i 22 parter. Bojler ma pojemność 200 l i zamontowana czasówkę. Układ dla podłogówek zamknięty przez naczynia wyrównawcze, dla grzejników otwarty. Piec podpięty przez płytowy wymiennik ciepła. Regulator pieca R520. Sterownik pokojowy Altech.

Czy ktoś posiada podobne parametry układu i ogrzewanej powierzchni? Jakie powinno być spalanie pieca przy aktualnych temperaturach. Ja zużywam 3 worki ekogroszku (3x25 kg). Stosowany opał to: Bobrek. Wydaje mi się, że to dużo. W ubiegłych latach miałem mniejsze zużycie. Spalałem około 3 t węgla w tym roku od początku sezonu grzewczego poszło mi już 3,8 t

Parametry ustawień pieca:

57 – temperatura pieca
45 - temperatura zadana cuw
23 s. - czas pracy podajnika
37 s - czas przerwy pracy podajnika
50 min - podtrzymanie
100% nadmuch

Macie propozycje zmiany ustawień? Widzicie jakiś problem w całym układzie? Mogę dosłać zdjęcia kotłowni.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie